Boxer Konečný bude po porážce zřejmě zvažovat utlumení velkých zápasů

Po olympijském vítězi Bohumilu Němečkovi, který triumfoval v Římě v roce 1960, mohl mít český box dalšího opravdu velkého šampióna. Navíc historicky prvního profesionálního mistra světa! Lukáš Konečný se ale vládcem střední váhové kategorii organizace WBO nestal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný doboxoval utkání o titul profesionálního mistra světa s roztženým obočím | Zdroj: ČTK

Lukáš Konečný k tomu měl v kyjevském souboji s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem docela daleko.

Zatímco před čtyřmi roky po porážce s Ukrajincem Dzinzirukem byl český boxer pořádně naštvaný na rozhodčí, protože i podle expertů byl lepší, tentokrát nebylo moc co řešit.

Po 12-ti kolech skončil duel jednoznačným verdiktem sudích 3:0 ve prospěch čečenského Rusa. Čech také přímo v ringu soupeři uznale zatleskal a prohru přijal. Proč k ní ale došlo?

Bajsungurov nejspíš Konečného zaskočil. Nesnažil se ustupovat, ale otevřeně s ním boxoval. To se moc nečekalo a moc soupeřů si to zatím na brněnského rodáka nedovolilo. Ale Rus to zvládl, prakticky v každém kole byl lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prohraném duelu boxera Lukáše Konečného mluvil s Vladimírem Krocem Filip Šedivý

Konečnému bylo postupem času jasné, že pokud chce vyhrát, musí zvýšit aktivitu. Začal útočit, ale často zároveň otevřel obranu a Bajsangurov ho tvrdě zasahoval. Zápas navíc končil český boxer se silně zakrváceným obličejem od roztrženého obočí.

V 52. zápase v profesionálním ringu tak Konečný počtvrté prohrál. A teď se bude ve 34 letech rozhodovat, co dál. Už před kyjevským soubojem otec tří malých dcer říkal.

„Když bych dostal nějak smrtelně do držky a nebylo pochyb, že je naprosto lepší boxer on, tak je to o nějakém zvažování, když ne o ukončení kariéry, tak třeba o utlumení tady těch velkých zápasů. Příprava mě stojí obrovské úsilí, prachy, stres. A nejen mě, i moji rodinu,“ prohlásil.

Smrtelně přes ústa Lukáš Konečný nedostal a dál platí, že ani jednou nešel v profesionálním ringu na zem a nebyl počítán. Ale jak to s jeho kariérou bude dál, na to si musíme počkat.

Filip Šedivý, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme