Boxer Konečný drží dietu a věří v podporu domácích fanoušků

Ještě více než měsíc zbývá do boje o boxerský titul mistra světa WBO. Pro fanoušky možná dlouhá doba, pro Lukáše Konečného, který se v duelu postaví Sergeji Dzinzirukovi, nejvyšší čas na intenzivní přípravu. Přestože svůj životní zápas úřadující evropský šampion absolvuje v rodném Brně a může si tak být jistý podporou domácího prostředí, nechce nic zanedbat. V první vzájemném střetu už totiž rivalovi z Ukrajiny podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O titul se boxer Lukáš Konečný utká 30. září | Foto: Zuzana Plíšková

Není novinkou, že alespoň při hokejových utkáních dokáží fanoušci v hale Rondo vytvořit nezaměnitelnou atmosféru. Lukáš Konečný věří, že podobnou dopřejí na témže místě i jemu v září, a tak fakt, že se střetne v odvetě s Dzinzirukem právě v rodném městě, ho podle jeho slov staví do role mírného favorita.

"Nechci nějak spekulovat, viděl bych to na 55:45 pro mě. Když by se mi povedlo vyhrát v prvnim kole, bylo by to velice příjemné, ušetřil bych si spoustu práce, Pro diváky by asi bylo nejatraktivnější, kdybych vyhrál deset sekund před koncem, já si myslim, že nejpravděpodobnější je, že ten zápas bude na body," předpovídá Lukáš Konečný

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný se připravuje na boj o titul mistra světa

Ostatně na body skončil před třemi roky i první vzájemný duel Konečného s ukrajinským šampionem, taktéž o mistrovský titul. Tehdy ale v neprospěch českého boxera. K nešťastnému zápasu v Drážďanech už se ale v myšlenkách Lukáš Konečný nevrací ani s blížící se odvetou.

"To všechno mám v hlavě srovnané, vím, co se tam dělo, co se dalo změnit, co se dalo upravit a tak dále. Na konci přípravy se na to samozřejmě ještě podívám, tedy především se na ten zápas podívá trenér, ale já toho mám v hlavě z toho duelu tolik, že už se mi na to moc vzpomínat nechce," říká Konečný, který by alespoň podle zdravotních testů měl mít na odplatu našlápnuto dobře.

"Na začátku vrcholné přípravy jsem absolvoval nějaké testy, odebírali mi krev, měřili tlak a vyšlo to prý výborně. Doufám, že se nespletli a že mi to vydrží," věří český boxer.

Místo klobásy jogurty a zelenina

I přes dobrý stav musí evropský šampion v lehké střední váze do konce září ještě devět kilo shodit. Maximálně totiž může vážit necelých 69 kilogramů. A jak praví známá poučka, k tomu je kromě pohybu zapotřebí i dietní strava. Právě způsob stravování by s třiatřicetiletým boxerem v přípravě těžko někdo měnil.

"Je to jakoby humus. Dneska se na to celkem těšim, protože to je tuňák a rýjže. Ale jindy to bývá suché maso, suchá zelenina, nízkotučné tvarohy, bílé jogurty. Pro mě, jako pro člověka, který má rád klobásy, tatarák nebo koleno to není uplně příjemné. Ale pokud chci mít dobré výsledky, tak holt budu baštit dva měsíce krabičky, protože vím, že mě to svědčí," popisuje svůj jídelníček Konečný.

Po většinu času se bude Lukáš Konečný připravovat v Německu, kde ho čeká i několik cvičných zápasů se soupeři, jejichž technika se podobá stylu Dzinziruka. Trénovat do Brna přijede zhruba týden před bojem o titul, který je naplánován na 30.září.

Alena Benešová, Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme