Boxer Konečný je prozatímním profesionálním mistrem světa

Boxer Lukáš Konečný se stal prozatímním profesionálním mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze. V brněnské hale Vodova potvrdil roli favorita a Francouze Salima Larbiho porazil v sedmém kole k.o.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný se stal mistrem světa | Foto: Filip Jandourek

"Nebylo to těžké utkání. Šlo spíš o to, že jsem od začátku věděl, že silově na mě ten kluk nemá, vsadil jsem pouze na tu sílu a to se vyplatilo. Možná, že kdybych boxoval tak, jak bych měl, skončilo by to dřív a neměl bych tyhle odřeniny na ksichtě," řekl po zápase Lukáš Konečný.

Český boxer začal opatrněji a snažil se útočit na spodek, jak je u něj obvyklé. O výraznější útok se Konečný pokusil v závěru prvního kola, ale Larbi se snažil držet krok.

Výborný box předvedli oba borci více než čtyřem tisicovkám diváků v hale Vodova ve třetím kole. V něm nejprve zaútočil Larbi, ale Konečný poté zatlačil Francouze do defenzivy. Od třetího kola "zdobil" nos českého boxera krvavý šrám.

Čerstvý mistr světa Lukáš Konečný vsadil na sílu a vyplatilo se mu to

Číst článek

Tvrdá bitva pokračovala i po následné přestávce. Na Konečném bylo vidět, že chce zápas ukončit před limitem. Po šestém kole zvedl po dalším útoku poprvé ruce nad hlavu a v sedmém poslal soupeře k zemi. Rozhodčí zápas okamžitě ukončil a Konečný se mohl o pás pro mistra světa podělit se svými třemi dcerami.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme