Boxer Konečný rozdrtil Francouze Fhimu a obhájil pás evropského šampiona

Lukáš Konečný obhájil titul mistra Evropy organizace WBO ve střední váze. Vyzyvatele Moeze Fhimu porazil v Drážďanech 3:0 na body. Ústecký boxer se vítězství přiblížil k pokusu bojovat o pás světového šampiona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný v souboji o titul evropského šampiona střední váhy | Zdroj: ČTK


Konečný byl od začátku duelu tím aktivnějším boxerem. Francouz se sice ve druhém kole pokusil pětatřicetiletého Čecha zatlačit, ten ale suverénně odpověděl útokem, po kterém byl o dva roky mladší soupeř počítán.

Český boxer si během zápasu neustále udržoval převahu a potvrzoval tím svá slova, když říkal, že Fhimu přijel do Energieverbund Arény porazit. Konečný se celý duel držel taktiky nepřipustit otevřený boj.

Přehrát

00:00 / 00:00

box konecny k fyzicce

Francouzský vyzyvatel s tuniskými předky ale tušil, že podle bodové matematiky prohrává, a tak se v posledních kolech snažil útočit. Tradičně zakrvácený Konečný ale zápas bez problému kontroloval až do konce, byť si později Radiožurnálu stěžoval na odcházející síly.

"Nebylo to úplně ideální. Technicky a rychlostně jsem byl v pohodě, ale s přibývajícím časem mi odcházela fyzička, tak jsem se musel trochu šetřit."

Brněnský rodák si připsal jubilejní padesátou výhru mezi profesionály a přiblížil se šanci znovu boxovat o světový titul. V roce 2008 nejlepší český rohovník už o pás světového šampiona bojoval. V zápase lehké střední váhy ale prohrál s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme