Boxer Konečný se chystá obhájit pás pro mistra světa, cítí se ve formě

Už v pondělí se vydá na Ukrajinu nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný. V sobotu 6. října bude totiž v Kyjevě bránit proti Rusovi Zaurbekovi Bajsangurovovi pás pro mistra světa organizace WBO v lehké střední váze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pás pro mistra světa bude boxer Lukáš Konečný hájit proti Rusovi Bajsangurovovi. | Foto: David Kalvas

„Je to nejdůležitější zápas mé dosavadní kariéry, ať už profesionální nebo amatérské, to je jasná věc,“ tvrdí Lukáš Konečný, který k profesionálům přestoupil už před jedenácti lety. Uvědomuje si totiž, že případná porážka by mohla zásadně ovlivnit jeho další kariéru.

„Jakmile vyhraju, musím rychle plánovat další zápas. Jakmile prohraju, budu mít na přemýšlení daleko víc času,“ prohlásil.

„Pokud bych dostal smrtelně do držky, je to o zvažování, když ne ukončení kariéry, tak o utlumení velkých zápasů, protože příprava na ně mě stojí obrovský úsilí, stres a prachy,“ řekl rodák z Brna, který žije v Ústí nad Labem. Na porážku ale nemyslí, cítí se totiž ve výborné formě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxera Lukáše Konečného čeká obhajova pásu pro mistra světa, utká se s Rusem Bajsangurovem

„Je tak dobrá, až mám strach, abych to nezakřikl. Boxer to pozná podle tréninků, jak se mlátí se sparingpartnery. Jestli to vychází, jestli jsem rychlý, dokážu uhýbat, jestli mě něco bolí nebo ne. Já se teď cítím naprosto skvěle. Fyzicky se cítím, s prominutím, jako nadopovaný. Pokud budu takhle připravený, mám šanci si titul odvézt,“ tvrdí čtyřiatřicetiletý boxer. Ruského protivníka má detailně prostudovaného.

„Dokonce boxoval i s mým sparingpartenrem, takže jsem si spoustu věcí dokázal přiřadit k sobě. Je to rozhodně tvrdý kluk, bude se chtít prát. Je vyšší, takže bych měl mít šanci ho zasahovat údery na spodek. Zase on má výhodu, že dosáhne dál,“ charakterizoval svého soka.

Přestože k němu chová respekt, nemyslí si, že by Rus nebyl k poražení. „Nemyslím si, že by to měl být můj nejtěžší zápas. Měl jsem spoustu duelů. Rozhodně je ale evidentní, že tento je pro mě stěžejní,“ uvědomuje si Konečný.

Považuje za nevýhodu, že zápas má v organizační režii soupeř a bude se boxovat v Kyjevě. „Je to pro mě nepříjemné. Bude na domácí půdě, budou mu připískávat rozhodčí, fandit lidi. Pro mě to znamená trochu nervozitu, že když bude zápas vyrovnaný, že to nebude stačit. Že musím předvést něco víc.“

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme