Boxer Konečný stále neví, kdy bude bojovat o titul

Boxer Lukáš Konečný mohl být už více jak měsíc profesionálním mistrem světa. Ukrajinec Dzindziruk ale krátce před zápasem duel odvolal a Konečnému tak nezbývá, než si na svůj boj o prestižní pás počkat do února příštího roku. Vše ale mohlo být úplně jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O titul se boxer Lukáš Konečný utká 30. září | Foto: Zuzana Plíšková

"Když oznámil, že je zraněný a nemůže nastoupit, v první chvíli jsem nevěděl, jestli ten zápas bude nebo ne. Kdyby organizace WBO reagovala rychleji, tak jsem klidně boxovat mohl. V Brně bylo všechno připravené, lístky prodané. Je spousta kvalitních boxerů, kteří se zrovna připravovali na jiný duel a mohli jsme si zaboxovat o takzvaný prozatímní titul mistra světa," říká Lukáš Konečný, který se se zrušením zápasu smiřoval postupně.

"Nebylo to padla, hotovo, konečná Kačerov. Chviličku jsem ještě žil v naději, že bych třeba mohl boxovat," povzdechl si Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný stále neví, kdy bude boxovat o titul mistra světa

Jeho naděje ale vzala za své a český profesionál si musel prodloužit tréninkové období. Světové federace přiřkla titul Bajsangurovovi z Ruska, s kterým se Konečný utká až na jaře příštího roku. Kdy přesně to bude, se ale stále ještě neví.

"Dělám box už 25 let, s tréninkem mám spoustu zkušeností. Už měsíc trénuju, ale pořád neznám konkrétní datum. Ale to mi tolik nevadí, jsem na to zvyklý. Dávám tréninku dost, ale samozřejmě ne sto procent. Když mi řeknou termín dva měsíce předem, tak už jsem připravený z osmdesáti procent po fyzické stránce a pak už jen doladím techniku a další klasické věci," popisuje svou přípravu Lukáš Konečný.

Dietu už má naplánovanou

O termínu i místě konání souboje o světový titul s Rusem Bajsangurovem by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

"Myslím, že to musí příjít každou chvíli, ale kdy to bude přesně to nevím. Ale rozhodně jsem si jistý, že se to musím dozvědět minimálně 45 dní před datem zápasu," říká Lukáš Konečný, který naposledy boxoval v květnu letošního roku a přesné datum potřebuje znát hlavně kvůli načasování postupného snižování váhy až na soutěžních 70 kilogramů.

"Koncem listopadu začnu s přísnou dietou, kterou budu držet tři týdny. Přes Vánoce a Nový rok se na to vykašlu a dám si deset dní "žraní" a pití všeho možného. Budu jen průběžné trénovat, nebudu to přehánět. A začátkem ledna do toho zase skočím po hlavě, jak do tréninku, tak do diety," usmívá se Lukáš Konečný a věří, že tentokrát už jeho soupeř souboj nezruší a český boxer se úspěšně popere o titul světového šampióna.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme