Boxer Lukáš Konečný cvičí s ‚línými tlusťochy‘, své tréninky otevřel veřejnosti

Po skončení profesionální kariéry se boxer Lukáš Konečný stará o své možné nástupce a také cepuje zájemce z řad veřejnosti. Když dorazí brzy ráno do ústeckého centra Eden, dočkají se od Konečného při posilovacích cvicích pořádného drilu i pár motivačních nadávek. Na svého slavného trenéra ale jeho svěřenci nedají dopustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Když je při cvičení potřeba, Lukáš Konečný kohokoliv usměrní | Foto: Jan Suchan

Bušení obřím kladivem do pneumatiky je pouze jedním z dvanácti stanovišť. Dalšími jsou například dřepy s medicinbalem, klasické zvedání činky a další cviky na posilování bicepsů, tricepsů nebo břišních svalů.

V prvních dvou kolech je třeba vydržet půlminutu se stejně dlouhou pauzou, ve třetím kole je z toho čtyřicet sekund s pěti kliky v mezidobí.

„Když přijdeš dvakrát za týden, tak to moc nezměníš. Když pak chodíš pravidelně třikrát nebo čtyřikrát, tak se to zlepšuje. Každý to dělá pro sebe – někdo může víc, někdo míň,“ ví bývalý profesionální boxer Lukáš Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink Lukáše Konečného si na vlastní kůži vyzkoušel i reportér ČRo Jan Suchan

Lekci si vyzkoušel i reportér ČRo Jan Suchan, který v hodnocení Lukáše Konečného patřil do druhé kategorie. Byl vyčerpaný už v průběhu prvního kola a vítal každý cvik vleže, i když se po něm těžce zvedal.

Jiní cvičící už byli trénovanější: „Našel jsem na Facebooku výzvu, že hledá nějaké líné tlusťochy, které by zařadil do svého programu a něco s nimi provedl. Našel jsem se v tom a shodil jsem už sedm kilo,“ chlubí se Radim Veselý, jeden z návštěvníků lekcí.

Po hubnutí se mu nestýská, zápasový adrenalin ale bývalému boxerovi Konečnému chybí

Číst článek

Motivace je skoro u všech stejná, ale třeba povolání se dost různí. Program navštěvuje zaměstnanec Domu dětí a mládeže, ústecké lanovky i hodinář, kterému se po prvních hodinách třásly ruce. Pak si ale zvykly.

Cvičenci si hodiny užívají, ani trocha vojenského přístupu jim nevadí a také Lukáš Konečný se zdá být ve svém živlu, ostatně podobné tréninky ordinoval při přípravě na duely o titul mistra světa i sám sobě. Ale ekonomický profit z toho, že učí ústeckou veřejnost posilovat, nemá.

„Zaplatí mi to elektřinu a vodu, když se tu někdo osprchuje. Dělám to pro dobrý pocit a věřím, že to lidi baví. Mám jiné aktivity, kterými vydělávám,“ vysvětluje Lukáš Konečný.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme