Boxer Pála přišel o pás profesionálního mistra Evropy

Český boxer Ondřej Pála prohrál v tureckém Tekirdagu souboj s Němcem Konstantinem Airichem a přišel o pás profesionálního mistra Evropy organizace WBO v těžké váze. Airich porazil Pálu v devátém kole knokautem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Pála se svým soupeřem Ukrajincem Mazjakinem | Zdroj: ČTK

Český boxer byl přitom pro tento souboj favoritem, a to i vzhledem k tomu, že v prvním vzájemném souboji v březnu 2009 nad Airichem zvítězil na body. Úvod včerejšího duelu také Pála zvládl lépe, jenomže postupně získával navrch Němec.

První náznak, že by se mohlo zrodit překvapení, přišel v šestém kole, když Airich Pálu tvrdě zasáhl levačkou. V devátém kole pak přišel knokaut – rozhodčí po sérii těžkých úderů ze strany německého boxera duel zastavil.

Pro Pálu to byla v profesionální kariéře třetí porážka ze 33 zápasů, tu poslední zaznamenal v říjnu 2006. V dalším souboji by se měl Pála utkat s Odlanierem Solísem z Kuby, trojnásobným amatérským mistrem světa a olympijským vítězem z Atén 2004. O vzájemném utkání se nyní jedná.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme