Boxera Konečného nezastavila v cestě za 50. výhrou mezi profesionály ani nemoc

Boxer Lukáš Konečný zaokrouhlil počet svých výher v profesionálním ringu na padesát. Zároveň se přiblížil i svému hlavnímu cíli. Zabojovat si ještě jednou o titul mistra světa. V Drážďanech porazil Francouze Moeze Fhimu a obhájil pás pro evropského šampióna střední váhy organizace WBO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný porazil v Drážďanech Moeze Fhimu z Francie | Zdroj: Reuters

Konečnému zbývalo do utkání něco přes dva týdny, když v plné přípravě onemocněl. Nechal si proto dát antibiotika a po jednom dni odpočinku pokračoval. Jenže zdravotní problémy se vrátily.

"Netrénoval jsem tři dny v kuse, ale musíme to vzít tak, že u spousty dalších tréninků jsem jel na 60, 70 procent. Dá se říct, že to tu přípravu ovlivnilo dost," popisoval už po úspěšně obhajobě titulu Lukáš Konečný, který ale dokázal využít svoje zkušenosti z těžkých zápasů. V duelu s Fhimou se netlačil bezhlavě do ofenzivy a trpělivě čekal na správný okamžik pro útok. A to hlavně na konci jednotlivých kol.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný obhájil pás evropského šampiona

"Ani ty závěry nebyly úplně ideální, ale bylo to zároveň díky tomu, že jsem věděl, že vedu a ten zápas mám ve svých rukou. Takže jsem to nemusel nějak úplně přehánět,“ konstatoval Konečný, který ale mohl zápas ukončit rychle. Po sérií úderů poslal Francouze na konci druhého kola k zemi. Jenže Fhimu zachránil gong a přestávka. A tak nakonec viděli diváci v Drážďanech plných dvanáct kol.

"Technicky, rychlostně bylo všechno v pohodě, chyběla mi trochu fyzička s těmi přibývajícími koly, takže jsem se musel trochu šetřit.“ I tak ale Konečný vyhrál duel u všech tří bodových rozhodčích a může si v klidu užít letní dovolenou.

"Doufám, že bude hezky, budu grilovat a pojedeme s rodinou někam pod stan. A pojedeme možná i na vodu, a že si to prostě užijeme v přírodě,“ odhaluje plány na nejbližší období český profesionální boxer Lukáš Konečný.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme