Boxera Vladimira Klička nesesadil ze světového trůnu ani Thompson

Osm let nenašel ukrajinský boxer Vladimír Kličko v ringu přemožitele. Nic na tom nezměnil ani včerejší duel s vyzyvatelem Tonym Thompsonem ze Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Kličko a Tony Thompson v souboji o titul | Zdroj: ČTK

Před zápasem se spekulovalo o tom, že nikdo před Thompsonem větší šanci porazit Klička neměl. Americký boxer totiž není žádný nazdárek. V profi ringu už boxuje od roku2000 aza tu dobu prohrál pouze dvakrát. Jednou hned po své příchodu mezi profesionály a podruhé před čtyřmi roky právě s Kličkem.

Navíc je to právoplatný vyzyvatel. Patří mu totiž první místo v žebříčku organizace IBF. Jeho šance zvyšoval také fakt, že jako jeden z mála se Vladimírovi vyrovná fyzickými parametry a navíc boxuje v obráceném gardu. Věřilo se tedy, že Tygr, jak se Thompsonovi přezdívá, Doktora ocelovou pěst minimálně potrápí.

K bojům o titul světového šampióna už tradičně patří předzápasové provokace obou aktérů, a tento duel nebyl výjimkou. Velkohubější byl Američan, který počastoval Klička několika hanlivými výrazy, ale navíc si dovolil vztyčit prostředníček na fanoušky ukrajinského boxera. Ten mu za to slíbil odplatu, a ta také přišla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderátor Jiří Chum mluvil o souboji Vladimira Klička s Tonym Thompsonem s redaktorem Petrem Kadeřábkem

Úvod zápasu sice nabídl divákům opticky vyrovnaný souboj, ale převahu měl Kličko. Ten totiž několikrát trefil Thompsona zadní rukou, naproti tomu Američan se k žádné kombinaci nedostal a zasáhl Ukrajince několikrát, ale pouze samostatnými údery.

Kličko boxující obezřetně a takticky výborně se odhodlal k prvnímu vážnému útoku v pátém kole. Sérií tři úderů poslal Thompsona k zemi. Ten se sice ještě postavil na nohy, ale už rezignoval na útok a jen se bránil.

V pátém kole ho ještě vysvobodil gong, ale v šestém už mu nepomohlo nic. Přišla další přesná a tvrdá kombinace Klička, po té se Američan ocitnul na zemi a rozhodčí ukončil zápas. Kličko si tak připsal na své konto už jednapadesáté K.O. z jednašedesáti výher.

Zdá se tedy, že bude ještě hodně dlouho trvat, než se objeví boxer, který by mohl Klička o tituly připravit. Vladimirovi je teprve 36 let a ve vrcholné formě může vydržet další čtyři roky, pět let – stejnou dobu tak asi budeme čekat na nového držitele mistrovských pásů.

Jiří Chum, Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme