Boxerská legenda dorazila, Tyson je v Praze

Co se vám vybaví, když se řekne Mike Tyson? Drogy, násilí, ukousnuté ucho? Nejspíš ano. Amerického boxera během jeho aktivní kariéry provázela řada skandálů. A je pravdou, že si ho kvůli tomu vybaví i absolutní sportovní laik. Mike Tyson je ale ve svých čtyřiačtyřiceti letech žijící legendou tohoto sportu. Přes dva roky hájil titul mistra světa v těžké váze, stal se vůbec nejmladším světovým šampiónem této kategorie. Ve středu dorazil do Prahy a dnes se zúčastní galavečera bojových sportů Heroes Gate 3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavný boxer Mike Tyson po příletu do Prahy | Zdroj: ČTK

Neznamená to ale, že by sám boxoval. Tyson jen předá pás vítězi souboje o titul mistra světa MMA ( to je smíšené bojové umění) mezi Slovákem Ivanem Buchingerem a Rusem Maratbekem Kalabekovem. Kromě tohoto duelu uvidí fanoušci úpolových sportů dalších deset utkání MMA a K-1 s devítinásobným českým zastoupením.

Kromě galavečera čeká Tysona v Praze, kde pobyde do neděle, ještě VIP párty pro zvané nebo dva tréninky na pražském Opatově, za které zájemci zaplatí deset tisíc korun.

Součástí Tysonova programu měla být i návštěva dětského onkologického oddělení v Motoloské nemocnici, ale z toho nakonec sešlo. Děti by prý nevěděly, kdo to vůbec je, navzdory tomu ale Tyson přislíbil nemocnici peněžní příspěvek.

Původně se měl Mike Tyson objevit v České republice už v říjnu, tehdejší organizátoři ale nebyli schopni sehnat dostatečné finanční prostředky, a proto akce zkrachovala ještě předtím, než slavný boxer nasedl ve Spojených státech do letadla.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme