Boxerskému světu vládnou ukrajinští bratři Kličkové

Nejobavánějšími a nejlepšími boxery současnosti jsou ukrajinští bratři Kličkové. Poté, co starší Vitalij před časem porazil Brita Derecka Chisoru, dnes v noci Vladimir obhájil tituly čtyř světových organizací. A jeho vítězství nad francouzským vyzyvatelem Jeanem-Markem Mormeckem bylo hodně jednoznačné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

'Doktor ocelová pěst' Vladimir Kličko (vpravo) | Foto: Reuters

Asi se nepředpokládalo, že by devětatřicetiletý Francouz mohl v boji o tituly WBO, WBA, IBF a IBO vyhrát. A průběh zápasu to jen potvrdil. Kličko přezdívaný ‘doktor ocelová pěst‘ poslal svého vyzyvatele jubilejním padesátým knockoutem v kariéře k zemi už ve čtvrtém kole.

S Mormeckem tak neměl moc práce. A jak řekl na tiskové konferenci před soubojem, prostě s ním ‘jen hrál šachovou partii‘.

„Box je jako hrát šachy. Musíte v něm ukázat zkušenosti, víte, o čem mluvím. Musíte mít od začátku plán s body A, B, C, D, taktikou a strategií. Rozhodně si jdu pro vítězství, budu s tebou hrát šachy v ringu a nakonec to bude šach mat," prohlásil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxerskému světu vládnou ukrajinští bratři Kličkové

A jak Vladimir Kličko řekl, tak také udělal. Mladší z hvězdných boxerských bratrů si na své konto připsal v 60. zápase 57. výhru a v profesionálním ringu neprohrál od dubna 2004.

Oba Kličkové potvrzují, že jsou opravdu výjimeční. Narozdíl od svých soupeřů navíc nejsou považováni za velké provokatéry, jak je tomu často v případě jejich vyzyvatelů. Ale samozřejmě ukazují - jak v zápasech, tak před nimi - svou absolutní dominanci.

A tady je příklad. Takhle mluvil před nočním duelem Vladimir Kličko ke svému soupeři Jeanu Marku Mormeckovi. „Ty snad musíš snít! Kdybys totiž nesnil, nemůžeš se mnou soupeřit. Ale z ničeho tě neobviňuji."

Na bratrech Kličkových je také sympatické, že jsou velice inteligentní. A v tom je jejich obrovská síla. Například čtyřicetiletý Vitalij mohl, a nikdo by mu to nezazlíval, hodně tvrdě reagovat na to, když mu Dereck Chisora před televizními kamerami plivl vodu do tváře. Ale Vitalij jen stál a nijak přehnaně nereagoval. A v tom je také výjimečnost ukrajinských bratrů.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme