Bradley 'Wiggo' Wiggins otočil kouzelným prstenem a s lehkostí zvítězil

Britská silniční cyklistika zažívá sezonu zázraků. Bradley Wiggins vyhrál Tour de France a včera si navíc pověsil na krk ještě zlatou olympijskou medaili. Návdavkem se stal vůbec nejúspěšnějším olympionikem britské historie. Byl to totiž jeho už sedmý vzácný kov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatý medailista Bradley Wiggins (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Bradley Wiggins ovládl boj s chronometrem s lehkostí, s níž pohádkový čaroděj ze seriálu Arabela otáčel kouzelným prstenem. Fenomenálnímu cyklistovi se také přezdívá „Wiggo," tak to člověka ani moc nepřekvapí.

„Vyhrát olympiádu ve městě, kde jste doma, poté, co jste vyhráli Tour de France, to bylo neskutečných pět týdnů. Tím jsem dosáhl všeho. Líp už to prostě nejde, ať bych se snažil jakkoli," svěřoval se po zlatém olympijském závodě někdejší excelentní dráhař Wiggins.

Přehrát

00:00 / 00:00

Wiggins naplnil očekávání Britů a vyhrál cyklistickou časovku

Experti na něm asi nejvíc oceňují právě způsob, jakým držitel čtyř medailí z her v Sydney a Aténách zvládl nelehký přechod na silnici. Nejen v tom mu byl mentorem legendární britský jezdec nedávné historie Chris Boardman.

Rok 2012 je pro britskou cyklistiku a Wigginse samotného skutečně „annus mirabilis", rok zázraků. V silničním závodě jednotlivců to sice ani Wigginsovi, ani jeho parťákovi z národního týmu Marku Cavendishovi nevyšlo.

V časovce ale Britové brali za nadšeného jásotu desetitisíců diváků zlato a bronz. Řada přihlížejících měla na tvářích přilepené umělé kotlety, které Bradleymu Wigginsovi dodávají ještě výraznější ostrovní vzhled.

Teď má tedy rodák z belgického Gentu na svém kontě rekordních sedm olympijských medailí. Mluvit o nejlepším britském olympionikovi v konkurenci třeba Stevena Redgravea, by asi bylo přece jen poněkud troufalé. „Wiggo" Wiggins je zatím Komandérem britského impéria. Dá se důvodně očekávat, že královna jeho zásluhy ocení ještě vyšším vyznamenáním, ne-li titulem.

Jiří Hošek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme