Brazilci mají zlatý hattrick, ve finále MS smetli volejbalisty Kuby

Mělo to být utkání čtvrtfinálové skupiny, ale poté, co Brazílie vypustila poslední zápas v osmifinálové fázi, narazila na Kubu až v samotném závěru světového šampionátu. V římském finále nebylo co řešit. „Kanárci“ vlétli do zápasu raketově a nasazené tempo v zásadě udrželi. Za 74 minut bylo hotovo a po vítězství 3:0 na sety se stejně jako v případě dvou minulých mistrovství světa radovali z titulu Brazilci.

Čeští volejbalisté podlehli na MS Brazílii 2:3

Čeští volejbalisté podlehli na MS Brazílii 2:3 | Zdroj: ČTK

Bronzové medaile si z Itálie vezou Srbové, kteří neuvěřitelně zkolabovali v tie-breaku semifinále proti Kubě. V duelu o 3. místo proti domácímu výběru vůbec pátý set nepřipustili a vyhráli 3:1. Poprvé v historii samostatného Srbska se tak volejbalisté z této balkánské země radují z medaile na mistrovství světa. V roce 1998 získala stříbro ještě tehdejší Jugoslávie. Naopak Italové, mistři světa z let 1990, 1994 a 1998, zůstali potřetí v řadě bez cenného kovu.