Brit Cavendish slavil etapové vítězství na Giru poprvé se svou dcerou

Brit Mark Cavendish sbírá vítězství jako na běžícím pásu. Mezi profesionály už jich má 85 včetně titulu mistra světa. Triumf, pro který si dojel ve čtvrteční páté etapě Giro d'Italia, je pro něj ale skutečně výjimečný. Na stupně vítězů si poprvé mohl přinést svou dcerku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Mark Cavendish se svou měsíční dcerou Delilah na stupních vítězů po 5. etapě Giro d'Italia | Zdroj: ČTK

"Myslím si, že není na světě není nic hezčího než držet své miminko v náručí. A ještě lepší je to ve chvíli, kdy vyhrajete etapu. Je to první závod, na kterém mě viděla, a jsem rád, že jsem napoprvé vyhrál. Chci, aby na mě mohla být pyšná. Jsem šťastný, že tu je ona i Peta a chci dál vyhrávat," prohlásil Mark Cavendish k přítomnosti přítelkyně Pety Toddové (jinak též dívky ze třetí strany deníku The Sun) a měsíční dcery Dellilah.

Vida, jak se tvrďák s výbušnou silou v nohách a lehce arogantním výrazem - přesně sprintérským - dovede dojmout. Víc, než když se ho jeden z kolegů zeptal, jestli se o něm dá mluvit jako o nejlepším spurtérovi historie.

"Vždycky jsem chtěl dosáhnout toho, abych na konci kariéry patřil do knihy skvělých cyklistů. To pro mě bylo důležité. Ale chci jenom pokračovat v tom, aby na mě mohl být hrdý tým, má země a má rodina. Proto závodím na kole," prostě odvětil Mark Cavendish, který vyhrál letos na Giru svou druhou etapu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britský cyklista Mark Cavendish si po triumfu v 5. etapě Giro d'Italia vzal na stupně vítězů svou dcerku

I jemu je ale je jasné, že šest triumfů v jednom ročníku - jako kdysi předvedl Mario Cipollini - zřejmě nikdy nevyrovná. Ostatně i příležitostí k tomu má vzhledem k charakteristice etap méně.

"Je to jiný závod v jiné době. Nedávám si cíle, jenom chci vítězit, kdykoli to jenom jde, Je to moje práce i má vášeň. Když si dáte cíl, nastavíte si i limit toho, čeho můžete dosáhnout. Neměli byste si dávat limity, ale snažit se dosáhnout víc a víc," ví Mark Cavendish, o čem mluví.

Vlastně si dal před letošním Girem jeden cíl. Chtěl se svézt v růžovém dresu lídra, ale kvůli chybě Itala Ferrariho, se kterým si prý vše vyříkali, ve třetí etapě spadl a bylo po šancích. Teď už bude jen ztrácet v kopcích.

"Pojedu z Gira, aniž bych nosil růžový dres. Letos už ho mít nebudu. To je na cyklistice mrzuté. Ale za rok se určitě vrátím a zase se o to pokusím," tvrdí Mark Cavendish.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme