Brit Cavendish vydřel druhé etapové vítězství na letošním Giru

Pátou etapu Giro d'Italia vyhrál v hromadném spurtu mistr světa Brit Mark Cavendish a připsal si druhé vítězství v letošním ročníku. V čele průběžného pořadí zůstal litevský cyklista Ramunas Navardauskas, který se oblékl do růžového trikotu po středeční časovce družstev.

Cyklista Mark Cavendish po dojezdu 5. etapy Giro d'Italia

Cyklista Mark Cavendish po dojezdu 5. etapy Giro d'Italia | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Čeští cyklisté Roman Kreuziger a Jan Bárta dojeli do cíle v hlavním poli se ztrátou pět sekund na vítěze. V celkové klasifikaci si mírně polepšili. Kreuziger je třiadvacátý s odstupem 40 sekund na lídra závodu, Bártovi patří 51. pozice a dál ztrácí 59 sekund.

Cavendish, jenž ovládl už nedělní hromadný dojezd, si spravil chuť po třetí etapě, v které ho připravil o šance na další vítězství hromadný pád, do něhož se zapletl. Navzdory silně odřené noze dnes nedal ve finiši šanci Australanovi Matthewu Gossovi. Na Giru vyhrál Cavendish podeváté v kariéře. Třetí dojel Ital Daniele Bennati.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 5. etapa Modena - Fano (199 km):

1. Cavendish (Brit.) 4:43:15, 2. Goss (Austr.), 3. Bennati (It.), 4. Hunter (JAR), 5. Modolo (It.), 6. Kristoff (Nor.), 7. Favilli, 8. Belletti (oba It.), 9. Démare (Fr.), 10. Jörgensen (Dán.) všichni stejný čas, ... 47. Kreuziger, 84. Bárta (oba ČR) oba -5

Průběžné pořadí: 1. Navardauskas (Lit.) 14:45:13, 2. Hunter (JAR) -5, 3. Hesjedal (Kan.) -11, 4. Goss -13, 5. Cavendish -14, 6. Thomas (Brit.) -16, 7. Boaro (It.) -19, 8. Vandevelde (USA) -26, 9. Rodríguez (Šp.), 10. Kristoff oba -30 ...23. Kreuziger -40, 51. Bárta -59

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít