Britská plavkyně Rebecca Adlingtonová čelí urážkám na Twitteru

Přípravy sportovců před londýnskou olympiádou jdou do finále a jejich psychika bývá velmi křehká. Když o nich někdo napíše nebo řekne něco ošklivého, nesou to často velmi těžce. Přesně to je i případ slavné britské plavkyně Rebeccy Adlingtonové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální síť twitter | Foto: www. twitter.com

Když Rebecca Adlingtonová vylovila z pekingského bazénu dvě olympijská zlata, celá Británie jí ležela u nohou. O čtyři roky později sleduje názory, nálady a pocity mladé plavkyně na Twitteru asi 50 000 lidí.

„Chci, aby veřejnost měla pocit, že je součástí olympiády, chci na Twitteru ukazovat fotky olympijské vesnice, našeho pokoje a podobné věci. Chci být v kontaktu se svými fanoušky," tvrdí Adlingtonová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S urážkami na Twitteru se Rebecca Adnlingtonová vypořádala po svém - zveřejnila je

Tak devět z deseti uživatelů Twitteru jí prý fandí a zajímá je v první řadě plavání. Najdou se ale i tací, kteří hodnotí fyzickou přitažlivost Adlingtonové. Abyste byli v obraze, britská sportovkyně není nepodobná bývalé německé tenistce Steffi Grafové, která si kvůli svému nosu taky leccos vytrpěla.

Některé slovní útoky na Adlingtonovou, která je tváří několika reklamních kampaní, byly opravdu odporné. Vzkaz ‚máš frňák jako žraločí ploutev‘ byl ještě nejslušnější, které jsou mezi závadnými vzkazy na Twitteru k nalezení.

Plavkyni zvanou Becky útoky ranily, ale její reakce byla stejně rychlá, jako přesvědčivá. Urážlivé vzkazy sama vystavila a její kolegové-plavci pisatele zasypali vyčítavými a ironickými poznámkami.

„Udělala jsem to, aby lidé viděli, jaké vzkazy dostávám. Nechtěla jsem, aby si někdo myslel, že něco zveličuji," řekla Rebecca BBC. Podle svých slov taky přítomnost na Twitteru velmi omezí a soustředí se na obhajobu olympijských zlatých medailí.

Jiří Hošek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme