Britský boxer Chisora vyzve staršího Klička

Fanoušci boxu se dnes večer dočkají dalšího svátku. Britský boxer Dereck Chisora vyzve v Mnichově úřadujícího mistra světa v těžké váze organizace WBC Vitalije Klička. Rád by ruskému bohatýrovi uzmul pás pro světového šampióna. Tomu ale z odborníků ani laické veřejnosti věří jen málokdo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský boxer a politik Vitalij Kličko s herci Silvestrem Stalonem a Arnoldem Schwarzeneggerem | Foto: archiv Vitalije Klička

italij Kličko je totiž i ve čtyřiceti letech stále považován za jednoho z nejlepších boxerů současnosti. Měřit by se ním mohl snad pouze jeho mladší bratr Vladimír, který bude obhajovat své tituly ve čtyřech zbylých organizacích začátkem března. Na jejich vzájemný souboj ale nikdy nedojde, a tak můžeme jen spekulovat, kdo je nejlepší. Derek Chisora to ale není, i když on sám si před zápasem myslí něco jiného.

"V osmém kole půjde dolů, to fanouškům slibuju. Už teď cítím z jejich tábora strach. Vědí, že něco hodně důležitého ztratí. Bude to velký zápas a já jsem na něj připraven," říká Derek Chisora, který je známý tím, že se před zápasy vždy prezentuje velkohubými prohlášeními.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kadeřábek odhaduje, že Chisora moc šancí nemá

Zpravidla si jeho soupeř nenechal nic líbit a rychle kontroval - a stejné to je i v případě Vitalije Klička.

"Na souboj se velmi těším, chci dát tomu mladému Britovi lekci. Je sice z Ostrovů, ale chybí mu vychování. Toužíš po mém pásu, ale já ti ho nedám. Jsi tvrdý, divoký a hladový. Je tu ale jeden háček: vybral sis špatného soupeře. Pro diváky to bude dobrý zápas," předpovídá Doktor Železná pěst, jak se Vitaliji Kličkovi přezdívá.

Jako jediný profesionální mistr světa v boxu se totiž může pyšnit tím, že před svým jménem uvádí zkratku PhDr. Dvoumetrový kolos s vysokoškolským diplomem zatím bez větších problémů od roku 2004 devětkrát obhájil svůj mistrovský pás. Navzdory svému věku je vítěz 43 z 45 zápasů stále ve vrcholné formě.

S Chisorou měl původně boxovat už předloni jeho bratr Vladimír, zápas se však neuskutečnil kvůli Ukrajincovu zranění a druhý termín byl odvolán, aby se mohl mladší Kličko utkat s Hayem.

Chisora dostává nyní šanci postavit se v ringu Vitalijovi, a to i přesto, že prohrál své poslední dva duely - s krajanem Tysonem Furym ztratil britský titul a poté podlehl Finovi Robertu Heleniusovi v zápase o pás evropské organizace EBU. Nyní se však cítí v nejlepší formě a bude chtít rozšířit 15 výher ze 17 zápasů, které zatím v profesionálním ringu vybojoval.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme