Brňanky v Eurolize pojedenácté prohrály, v Györu padly v poslední minutě

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v úvodním utkání Evropské ligy v Györu s domácími mistryněmi Maďarska po dramatickém závěru těsně 70:72. Šanci na vítězství ztratil výběr kouče Bobrovského až v závěrečných sekundách.

Basketbalistka Hana Horáková

Basketbalistka Hana Horáková | Foto: Tereza Jelínková

IntroductionČeské vicemistryně sice lépe začaly a v průběhu druhé čtvrtiny vedly už o 11 bodů, ale po změně stran se vývoj úplně otočil a byly to právě Brňanky, které se rázem nemohly vrátit do tempa.

Necelé tři minuty před koncem prohrávaly rozdílem devíti bodů, pak osmibodovou šňůrou náskok soupeřek stáhly, jenže otočit výsledek už nestačily. Připsaly si tak v EL už jedenáctou porážku v řadě. Střelecky hosty táhla Pecková, která zatížila konto domácích 21 body. 17 přidala americká pivotka Ohldeová a hodně vidět byla i rozehrávačka Horáková.

Utkání skupiny A 1. kola Evropské ligy basketbalistek:

Uni Györ - BK IMOS Brno 72:70 (21:24, 35:41, 52:54)

Nejvíce bodů: Shegogová 17, Nagyová 15, Hurstová 14 - Pecková 21, Ohldeová 17, Horáková 15, Abdiová 11. Trestné hody: 14/10 - 21/15. Fauly: 17:23. Trojky: 2:5

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít