Brněnské basketbalistky bez Horákové padly v Moskvě, USK v Eurolize letos poprvé vyhrálo

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály bez nemocné kapitánky Hany Horákové ve 4. kole Evropské ligy v Moskvě s favorizovaným Spartakem vysoko 63:95. České vicemistryně si tak připsaly druhou porážku ze tří utkání v soutěži. Ruský velkoklub vede skupinu A se čtyřmi výhrami. Druhý český zástupce v soutěži USK Praha zvítězil v Záhřebu 79:71.

Brněnská basketbalistka Romana Hejdová (vlevo) v utkání Euroligy proti Montpellieru | Zdroj: ČTK

Jako první se ze hry prosadila Pecková a Brňanky šly poprvé a naposledy do vedení na moskevské palubovce. Už v prvním poločase nabral hostující tým Jana Bobrovského dvacetibodové manko, na debaklu nic nezměnila ani skutečnost, že nejlepší střelkyní zápasu byla brněnská Farhiya Abdiová s 24 body.

Zkušenější a herně vyzrálejší basketbalistky Spartaku hru po celou dobu kontrolovaly a hlavně v prvním poločase byl mezi oběma týmy diametrální rozdíl v úspěšnosti střelby. Zatímco české vicemistryně stříleli z pole se 37% úspěšností, soupeř se mohl pyšnit 74 procenty.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a americká trenérka Spartaku Pokey Chatmanová dala postupně příležitost všem dvanácti hráčkám. Bobrovský zase zařadil na několik minut do hry rekonvalescentku Šujanovou. V závěrečné čtvrtině ruský tým ještě přidal na obrátkách a bez problémů dotáhl zápas k vysokému vítězství.

USK konenčně zabralo

Basketbalistky USK Praha slaví první výhru v sezoně Evropské ligy. Po třech nezdarech dnes porazily domácího nováčka soutěže Novi Záhřeb 79:71. Po předchozí domácí porážce od Jekatěrinburgu se s týmem českých mistryň dočkala prvního vítězství v elitní soutěži i nová trenérka Natália Hejková, jež nahradila Ivana Beneše.

Pražský tým zvládl první ze série čtyř zápasů na palubovkách soupeřů s přehledem. Chorvatské hostitelky nepustil ani jednou do vedení a už v první čtvrtině si vypracoval dvouciferný náskok, který ve druhé čtvrtině vzrostl až na 17 bodů.

Střelecky se dařilo Jeleně Dubljevičové, autorce 21 bodů, a svůj suverénně nejlepší zápas v sezoně odehrála i Eva Vítečková, jež dala 17 bodů včetně tří trojek. Domácí hráčky se do zápasu nedokázaly vrátit přes výborný individuální výkon Mirny Mazičové, autorky 24 bodů a 14 doskoků. Závěrečné tři minuty sice chorvatský celek vyhrál poměrem 10:2, vítězství USK ale v ohrožení nebylo.

Utkání skupiny A 4. kola Evropské ligy basketbalistek:

Spartak Moskevská oblast - BK IMOS Brno 95:63 (27:16, 51:31, 76:50)

Nejvíce bodů: Vieruová 15, Augustusová a Kuzinová po 11, Yacoubouová 10 - Abdiová 24, Pecková 11, Vlková, Kašpárková a Jurčenková po 6. Fauly: 19:15. Trestné hody: 16/13 - 20/16. Trojky: 6:3.

Skupina C:

Novi Záhřeb - USK Praha 71:79 (12:23, 34:43, 53:67)

Nejvíce bodů: Mazičová 24, Mandirová 14, Mitchellová 7 - Dubljevičová 21, Vítečková 17, Brunsonová 13, Elhotová 11, Vaughnová 10. Rozhodčí: Spendl (Slivin.), Mehandjiev (Bulh.), Pavlov (Mak.). Fauly: 19:13. Trestné hody: 3/3 - 15/14. Trojky: 0:5. Diváci: 300

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít