Brněnské sportovní gymnastky budou útočit na 13. titul v řadě

Už od středověku se lidé číslu třináct z pověrčivosti vyhýbají. Brněnské sportovní gymnastky ovšem jdou této zpravidla neoblíbené cifře naproti. V domácí hale v Kounicově ulici uzavřou letošní extraligovou sezonou, a cíl mají jasný - zisk třináctého titulu v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Pálešová | Foto: archiv Kristýny Pálešové

„Je to asi tím, že máme nejlepší podmínky na trénování a i nejlepší závodnice z celé České republiky. Stává se dokonce, že k nám holky z jiných měst přecházejí. A taky máme nejlepší trenéry,“ vyjmenovává příčiny nadvlády brněnská jednička Kristýna Pálešová.

Dvanáct předchozích ročníků extraligy totiž korunovalo vždy jako vítězný tým Brno. To ale neznamená, že by brněnské sportovní gymnastky automaticky počítaly s tím, že mají vítězství v kapse.

„Do závodu jdeme s tím, že by to snad mělo vyjít i po třinácté, ale samozřejmě nikdy nevíme, co si na nás ostatní soupeři přichystají, takže se na to snažíme připravit úplně maximálně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Brněnské sportovní gymnastky v čele s Kristýnou Pálešovou chtějí 13. extraligový titul v řadě

Právě Pálešová je největší hvězdou vrcholu domácí sezony, dvojnásobná olympionička totiž před týdnem na Světovém poháru v Ostravě vybojovala dvě zlaté medaile, na bradlech a kladině, a má formu jako hrom.

„Pro mě motivace po Světovém poháru v Ostravě ohromně stoupla. Extraliga v Brně je pro mě poslední závod v sezoně, docela se těším, až budu mít volno, ale i tak si ten závod užiju a půjdu do něj s mnohem větším klidem, když vím, jak se mi před týdnem dařilo.“

Kromě Kristýny Pálešové dal brněnský trenér Stanislav Vyzina důvěru ještě zkušené Janě Šikulové, tuto dvojici doplňují mladé gymnastky Alice Jáňová a finalistka juniorského mistrovství Evropy Petra Failová.

„Ta má velký potenciál, jediný problém je, že je ještě dost mladá. Doufám, že vydrží, hlavní roli u ní bude hrát psychika, to je asi nejtěžší. Pokud vydrží hlava, mohla by nějaký další úspěch udělat," myslí si o nadějné kolegyni Pálešová.

Kristýna Pálešová | Foto: Lubomír Stehlík

„Alice Jáňová je po mně a Janě Šikulové třetí do týmu, je jen o něco mladší než já. Její cvičení obstojí už i ve světové konkurenci, v Ostravě se dostala do finále na prostných. Dvojčata Jáňova mají hodně dobrý odraz, na přeskoku a na prostných mají šanci udělat nějaký pěkný výsledek.“

Tažení brněnských sportovních gymnastek za třináctým titulem by mohly reálně překazit jen dva týmy, vedle Sokola Kampa taky Bohemians Praha, do jejichž sestavy přibyla jako host italská závodnice Giorgia Campana.

Souboj o domácí tituly čeká po gymnastkách také jejich mužské kolegy, kteří se ve finále družstev utkají v Brně zítra.

„Doufám, že by Brno mohlo vyhrát v součtu bodů, ale za SK Hradčany Praha půjde Martin konečný a Jindra Panský, tam ta konkurence bude trochu horší,“ přemítá Kristýna Pálešová.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme