Brno je jeho oblíbený okruh, ovšem vyslovit jej bylo pro Rossiho trápení

Testy motocyklových mistrů světa Valentina Rossiho a Jorge Lorenza přilákaly na Masarykův okruh stovky fanoušků. Proč ne? Když mohli světové hvězdy vidět zadarmo. Testy Yamahy pokračují v Brně i zítra, ale to nejtěžší mají oba šampióni už za sebou - natočit pozdrav v češtině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentino Rossi v Assenu | Zdroj: ČTK

Jorge Lorenzo si nacvičoval krkolomnou Českou republiku, zatímco Ital Valentino Rossi se pral s pro něj téměř nevyslovitelným jménem moravské metropole. Nápad, aby třetí a čtvrtý muž celkového pořadí natočili upoutávku na Velkou cenu Brna, která se letos jede 25. srpna, vznikl vlastně náhodou.

Když si tovární tým Yamaha zamluvil okruh na dvoudenní testování, tak vedení automotodromu napadlo, proč to nevyužít i pro propagaci závodu, o kterém všichni jezdci tvrdí, že patří k těm zajímavějším. A konkrétně Rossi na něj nedá dopustit, vždyť právě v Brně před 17-ti lety vyhrál svou první Grand Prix. A tak Yamaha bez problémů souhlasila, jenže ani jeden z jezdců netušil, že jej čeká maličká zrada - zdravici mají přednést v češtině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rossi a Lorenzo nahrávali v Brně spot v češtině

"Vypadali hodně překvapení a první reakce byla taková, že jsme se skoro báli, že to odmítnou. Ale nakonec to bylo docela rychlé a šlo jim to. A vypadalo to, že se u toho i bavili," přibližuje Jiří Smetana z brněnského automotodromu.

Jenže tak jednoduché to zase nebylo. Když si jeden z členů týmu přišel pro text, kde pod českou větou byl její význam v angličtině, pak se s nadějí v hlase ptal, jestli to tedy může být anglicky. Po odmítavé reakci jen pokrčil rameny a odešel za hvězdami.

Hodnou chvíli se nic nedělo, ale pak přišel a řekl, že se budou snažit, ale že se to natočí až po technickém mítinku. A s papírem v ruce se s Rossim zavřeli v boxech. A jestli se tam věnovali motorkám nebo českým větám, vědí jen oni.

Ale nakonec se to povedlo. Nejprve přišel usměvavý Jorge Lorenzo a po pevném stisku ruky natočil krásnou zdravici: "Ola Česká republiko, tady Jorge Lorenzo."

Naproti tomu devítinásobný šampion Valentino Rossi měl přeci jen o něco složitější text a tak si ho raději nechal předříkat. "Prijedte fandit na MotoGP do Brna. Těšime se."

Eva Kézrová, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme