Bronzovou střelkyni Sýkorovou vyhlásili jako polskou závodnici

Jsou chvíle, které si může úspěšný sportovec obzvlášť užít, a jednou z nich je také vyhlašování vítězů. Senzační bronzová medailistka ze sportovní malorážky Adéla Sýkorová ale o svých pár minut slávy hodně trapným způsobem přišla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelkyně Adéla Sýkorová (vpravo) si stupně vítězů úplně nevychutnala.htm | Zdroj: ČTK

Senzační bronzová medailistka z malorážky Adéla Sýkorová kdysi z legrace prohlásila, že je jejím vzorem šplhoun "Hujer" z filmu "Marečku, podejte mi pero". Teď na olympijské střelnici v Londýně, jakoby tím přivolala zápletku z jiného známého díla scénáristů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka "Jáchyme, hoď ho do stroje.

Mohla totiž podobně jako Petr Nárožný alias podvedený automobilový závodník Volejník, trvat na opakování ceremoniálu. To když místo ní, pětadvacetileté české puškařky, poslali pořadatelé her na stupně vítězů omylem v pořadí čtvrtou Polku Sylwii Bogackou.

„To jsem si říkala, sakra, co to je. Mám tam jít nebo nemám? Nakonec jsem na stupně vítězů šla,“ říkala Radiožurnálu překvapená a pravá medailistka Adéla Sýkorová, v době, kdy se mnozí na střelnici ještě vzpamatovávali z šoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na olympijské střelnici se stal trapas.Bronzovou Adélu Sýkorovou vyhlásili jako Polku Bogackou

Červenali se pořadatelé a divila se také jiná česká závodnice Kateřina Emmons, která po nepovedeném závěru kvalifikace spolukomentovala finále v televizi.

„Je to pro ně dost velký trapas. Nemělo by se to stát, ale stalo se. Myslím, že kdyby zůstala Adéla stát a na stupeň nešla, tak by to hned opravili. Komentátor si toho vůbec nevšimnul. Hned jsem za ním běžela a upozornila je, že udělali chybu. To už ovšem samozřejmě vyhlášení pokračovalo. Nedalo se nic dělat. Opravili to pozdě. To už nikdo nezaregistroval, ale myslím, že Adélce je to úplně jedno.“

Pro jistotu tedy ještě připomeňme, že bronzovou medailistkou z malorážky je pětadvacetiletá česká střelkyně Adéla Sýkorová.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme