Bryant překročil jako nejmladší hráč v NBA hranici 30 000 bodů

Lídr basketbalistů Los Angeles Lakers Kobe Bryant se stal nejmladším hráčem v historii NBA, který překročil hranici 30 000 nastřílených bodů. Před ním se takový kousek podařil jen čtyřem basketbalistům. Do historie se Bryant zapsal při vítězném utkání Lakers na palubovce New Orleansu.

Kobe Bryant (vpravo) se zapsal do historie NBA

Kobe Bryant (vpravo) se zapsal do historie NBA | Zdroj: Reuters

Lakers vítězstvím 103:87 napravili dvě předchozí porážky, Bryant nastřílel v utkání 29 bodů, lepší byl jen domácí Ryan Anderson, který dal o dva body víc. Historické tabulce střelců vévodí Kareem Abdul-Jabbar, jehož umění se zastavilo na počtu 38 387 bodů.

O svém vítězství nad New Orleans rozhodli Lakers v úvodu druhé půle utkání, kterou zahájili vydařenou šňůrou 13:0. Domácí už náskok soupeře nedokázali dotáhnout, i přes to, že křídelník Ryan Anderson zatížil konto soupeře celkem 31 body.

Městský rival Lakers Los Angeles Clippers si připsali čtvrtou výhru v řadě, když zdolali Dallas 112:90. Rozhodující byla druhá čtvrtina, v níž domácí měli až dvacetibodový náskok. Nejlepším střelcem utkání byl s 20 body Jamal Crawford.

Dramatický duel byl k vidění na palubovce Charlotte, které hostilo New York Knicks. Domácí ještě dvě vteřiny drželi vyrovnaný stav 98:98, jenomže v poslední vteřině trefil dvoubodový pokus J.R. Smith a Knicks si odvezli výhru.

NBA:

Atlanta - Denver 108:104, Boston - Minnesota 104:94, Charlotte - New York 98:100, Cleveland - Chicago 85:95, Detroit - Golden State 97:104, Indiana - Portland 99:92,LA Clippers- Dallas 112:90, New Orleans - LA Lakers 87:103, Sacramento - Toronto 107:100, San Antonio - Milwaukee 110:99, Utah - Orlando 87:81.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít