Budějovičtí volejbalisté nečekaně porazili v Lize Mistrů Cuneo

Vůbec první vítězství v Lize Mistrů vybojovali volejbalisté Jihostroje České Budějovice. Ve svém druhém zápase zvítězili na palubovce volejbalového giganta Cunea 3:0 na sety, a mohou dokonce pomýšlet i na postup ze základní skupiny.

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň | Foto: David Kubíček

Bre Banca Lannutti Cuneo - Jihostroj České Budějovice 0:3 (-28, -20, -23)

První set, stejně jako další dvě sady nabídl vyrovnanou hru. Tu zavinila především profesorská hra favorita, jehož tým tvoří převážně opory basketbalových reprezentací po celém světě. Jihočeši se dostali ke dvou setbolům, poté měli tři setboly Italové, ale získat set zvládli až na třetí pokus hosté.

Až udivující nekoncentrovanost domácích darovala skvěle hrajícím hostům snadno druhou sadu, v té třetí, která byla překvapivě poslední, utnul jakékoliv naděje Italů hned při prvním mečbolu kapitán Sukuba.

Nejvíce bodů: Wijsmans 15, Caceres 12, Mastrangelo 9 - Novotný 14, Rojas 13, Sukuba 11, Smrčka 10. Rozhodčí: Ormonde (Šp.), Gerothordos (Řec.). Čas: 82 min. Diváci: 1500.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít