Budějovičtí volejbalisté slaví první výhru v LM, Innsbruck zdolali 3:1

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice se s Ligou mistrů v domácím prostředí rozloučili prvním vítězstvím v sezoně. Rakouský Tirol Innsbruck porazili 3:1 na sety.

Ve vyhecovaném zápase nakonec slavili výhru Jihočeši ve 4 setech

Ve vyhecovaném zápase nakonec slavili výhru Jihočeši ve 4 setech | Zdroj: ČTK

V úvodu budějovického zápasu se až do pětibodového vedení dostali hosté, domácí Jihostroj ale druhou část prvního setu ovládl a po 27 minutách využil třetí setbol na 25:22. Druhému setu domácí vládli, vypracovali si 4 příležitosti k ukončení setu a tu čtvrtou proměnili ve vedení 2:0.

Ve třetím setu slovenský kouč rakouského mužstva Štefan Chritianský provedl několik změn, které hostům pomohly. Několika skvělými bloky si rakouský tým získal náskok a snížil.

Čtvrtý set už ale opět patřil Jihočechům. Díky obětavosti v poli i zlepšené přihrávce se téměř po dvou hodinách propracovali k prvnímu mečbolu, který Jan Kuliha proměnil.

Výhra v LM přišla pozdě, ale povzbudí nás, věří budějovické libero Hupka

Výhra 3:1 je prvním letošním vítězstvím Jihostroje, právě díky jednomu prohranému setu se České Budějovice na svého soupeře nedotáhli a v tabulce skupiny F zůstávají poslední.