Budu muset ukázat něco víc, myslí si boxer Lukáš Konečný

Dvaapadesátý zápas profesionální kariéry čeká boxera Lukáše Konečného. A bude to asi ten nejdůležitější. V Kyjevě totiž bude od osmi hodin večer středoevropského času bojovat o titul mistra světa organizace WBO. Postaví se proti soupeři, který už mu duel odřekl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný se stal mistrem světa | Foto: Filip Jandourek

Rus Zaurbek Bajsangurov se měl bít s Lukášem Konečným už dříve. Český boxer byl vyzyvatelem, ale Rus souboj odložil kvůli zranění. Dočasně o pás mistra světa v lehké střední váze přišel a stejně dočasně ho vybojoval v dubnu v Brně Konečný nad Francouzem Salimem Larbim.

Domácí publikum jakoby pohánělo silné Konečného paže a on pak lidem děkoval.
„Je tu skvělé publikum. Nejlepší je boxovat doma, i když dostanu méně peněz, než třeba v Americe, ale doma je doma,“ prohlásil Lukáš Konečný po té, co Larbiho složil v sedmém kole. Dnes v Kyjevě bude mít výhodu domácího prostředí Bajsangurov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxer Konečný bude boxovat o titul mistra světa organizace WBO

„Je to pro mě nepříjemné, on bude na domácí půdě, jemu budou asi připískávat rozhodčí, jemu budou víc fandit lidé atd. Pro mě je to taková trochu nervozita, že vím, když bude zápas vyrovnaný, tak musím ukázat něco víc,“ je jasné Lukáši Konečnému.

Rus Bajsangurov nepůsobil ve svém posledním duelu zrovna oslnivým dojmem, ale prý je v naprosté pohodě a chystá se nejen čelit ránám českého boxera. Ale ani Konečný se nebojí.

„Já se cítím naprosto skvěle, při sparingu jsem rychlý, dokáži soupeře zasahovat, přitom neinkasovat, fyzicky se cítím skvěle a i s váhou je to víceméně podle plánů, které jsem měl. Vím, že mám šanci si ten titul odvézt,“ věří si na Zaurbeka Bajsangurova Lukáš Konečný.

Konečný potřebuje srazit soupeře k zemi

Dá se čekat tvrdý boj a jak už zmínil Lukáš Konečný, k jistotě výhry mu pomůže jenom to, když soupeře v ringu pošle k zemi a rozhodčí ho odpočítá. A kdyby zápas nevyšel v jeho prospěch?

„Jakmile prohraji, tak budu mít víc času na přemýšlení. Nejsem nejmladší a kdyby nebylo pochyb o tom, že je naprosto lepší boxer on, tak je to o nějakém zvažování, když ne ukončení kariéry, tak třeba nějakého utlumení těchto velkých zápasů, protože mě ta příprava stojí obrovské úsilí, peníze, stres. A nejen mě, ale i moji rodinu,“ říká Lukáš Konečný.

Tomáš Kohout, David Kalvas, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme