Burghardt vyhrál po úniku už druhou etapu

Německý cyklista Marcus Burghardt vyhrál na závodě Kolem Švýcarska už druhou etapu a stejně jako ve středu po sólovém úniku. Den po královské etapě se prosazovali outsideři, Čech Roman Kreuziger dojel s dalšími vrchaři v hlavním poli na 44. místě a celkově je stále patnáctý.

Šestadvacetiletý Burghardt zaútočil zhruba 55 kilometrů před cílem 204 kilometrů dlouhé etapy. Ve stoupání třetí kategorie na Hulftegg nedal svým soupeřům šanci a náskok před nimi nakonec dokázal udržet. Cílem ve Wetzikonu projel s německou vlajkou, kterou mu podal divák, a slavil druhý triumf ve třech dnech. Druhý Oscar Freire ze Španělska dorazil 1:01 minuty po něm.

Favorité se po náročné horské etapě nikam nehnali a dojeli do cíle s odstupem pěti minut. Před závěrečnými dvěma dny vede čtvrteční vítěz Robert Gesink z Nizozemska o necelou půlminutu před Kolumbijcem Rigobertem Uránem.

Kolem Švýcarska - 7. etapa

1. Burghardt (Něm.) 4:52:02, 2. Freire (Šp.), 3. Van Avermaet (Belg.), 4. Quinziato (It.) všichni -1:01, 5. L. Sánchez (Šp.), 6. Frank (Švýc.) oba -1:08, ...44. Kreuziger (ČR) -5:00.

Průběžné pořadí: 1. Gesink (Niz.) 30:15:59, 2. Urán (Kol.) -29, 3. Morabito (Švýc.) -36, 4. F. Schleck (Luc.) -38, 5. Rodríguez (Šp.) -42, 6. Carrara (It.) -54, ...15. Kreuziger -2:24.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít