Burgrová si v basketbalové Eurolize zahraje proti svým

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupí už tuto středu do nové euroligové sezóny. Mají v ní vysoké ambice, a to i přesto, že je čeká snad nejtěžší skupina, která kdy byla v soutěži vytvořena. První zápas odehrají Pražanky na palubovce Bourges a specifický bude zejména pro pivotku Ilonu Burgrovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Burgrová je novou kapitánkou týmu | Foto: Tereza Jelínková

Předsezónní posila ZVVZ USK Praha a navíc nově zvolená kapitánka družstva totiž v předchozích dvou letech oblékala právě dres francouzského týmu. Po skončení loňské sezony se už ale v Bourges nedohodla na prodloužení smlouvy, což ji ovšem prý vlastně ani nemrzelo, protože toužila po návratu domů. Podepsala proto dvouletý kontrakt s českým mistrem. Ve středu se ale vrátí takříkajíc na místo činu.

"Do Bourges se těším, je tam krásná atmosféra. Těším se na spoluhráčky i na fanoušky, se kterými jsem si za ty dva roky vytvořila přátelský vztah," připomíná Ilona Burgrová, že v jejím bývalém působišti je basketbal jediným sportem na vysoké úrovni, čemuž odpovídá i návštěvnost jednotlivých utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ilonou Burgrovou si povídala reportérka Tereza Jelínková

"Basketbal je tam jediný sport široko daleko, takže pro lidi z Bourges a okolí je každý zápas veliká událost. Nejen proto, že tam působí kvalitní místní tým, velmi se těší i na to, když přijede jiný euroligový tým a oni se můžou jít podívat na zápas," popisuje zápal místních basketbalových fanoušků česká kapitánka.

Člověk by čekal, že za bouřlivým prostředím bude stát horda mladých nadšenců s bubny, houkačkami nebo řehtačkami. Chyba lávky! Vynikající atmosféru, na kterou Ilona Burgrová ráda vzpomíná, vytvářejí v Bourges starší obyvatelé, kterým k tomu stačí vlastní dlaně a léty vytrénované hlasivky.

"Obyvatelstvo Bourges je vesměs složeno trochu jinak, je tam více starých lidí, kteří právě chodí na zápasy a tým podporují. Musím ale říct, že to vůbec nevadí, protože i tito staří lidé dokáží podpořit tým tak, jako kdyby tam byla parta mladých," potvrzuje Burgrová s tím, že basketbalový zápas není v Bourges jen sportovní, ale také kulturní událostí.

"Jak už jsem říkala, basketbal je tam jediný sport, tudíž to místní berou i jako kulturní událost, na které se mohou potkat se svými přáteli. Obrovské věci se tam dějí i z hlediska sponzorů, protože se tam potkávají různé skupiny lidí," prozrazuje sedmadvacetiletá pivotka něco málo i ze zákulisí francouzského basketbalu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme