Byl to zápas z říše snů, říká asistent trenéra basketbalistek USK Beneš

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v posledním euroligovém utkání letošního kalendářního roku porazily litevský Kaunas rozdílem třídy, přičemž k pokoření magické stobodové hranice jim chyběly jen dva body. Litevský celek si z haly Folimanka odvezl debakl 60:98 a domácímu trenérovi Luboru Blažkovi se splnilo přání, aby tým prožil "vítězného Ježíška".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky USK Praha (ve žlutém) porazily v Eurolize Kaunas | Foto: David Kubíček

"Dát osmadevadesát bodů není v Eurolize úplně obvyklé. Dařilo se nám především v útočné fázi. To bylo příčinou jasného vítězství. Myslím, že kdo přišel, nelitoval," řekl po utkání asistent trenéra USK Praha Ivan Beneš.

Pamatujete si, že byste někdy zažil skoro sto bodů v Eurolize?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Terezy Jelínkové s asistentem trenéra basketbalistek USK Praha Ivanem Benešem

Ano. Myslím, že jsme je dali v loňské nebo předloňské sezóně. Ale obvyklé to není ani u jiných družstev. Dneska je trendem obrana.

Vstup do utkání byl přitom z vaší strany trochu zakřiknutý, ale pak se vám povedlo dát pár pěkných košů a první čtvrtinu jste nakonec vyhráli 31:19. To také není úplně obvyklé ...

To naznačuje naši střeleckou pohodu. Úvod se nám úplně nepovedl, respektive Kaunasu tam spadly tři trojky z prvních čtyř nebo pěti pokusů, což je drželo nad vodou. Pak už ale bylo jasně vidět, kdo je v zápase lepší. Dneska nebylo o vítězství pochyb.

Dalo by se říci, že z trenérského hlediska je takový zápas zápasem snů?

Určitě. Takových zápasů bychom si přáli co možná nejvíc. Po nervech, které jsme zažili při vyrovnaných koncovkách několika zápasů, jsme si konečně vychutnali zápas, kdy jsme dlouho před koncem věděli, že neprohrajeme.

Kaunas zlobil jen do začátku druhého poločasu, kdy to vypadalo, že by se chtěl ještě o něco pokusit. Překvapilo vás, že v závěru úplně rezignoval?

Nedá se říct, že úplně rezignoval, ale my jsme byli už tak rozjetí, že jsme hráli na rychlé protiútoky i na krásu pro diváky. Byl to zápas z říše snů, kdy se nám dařila spousta věcí a podle toho to taky na hřišti vypadalo.

V prvním vzájemném střetnutí jste také vyhráli, ale jen o deset bodů. V čem bylo dnešní utkání tak jiné, že byl rozdíl tak obrovský?

Bylo to tím, že jsme se potkali se střeleckou formou a Kaunas si ji asi vystřílel v minulém kole proti Valencii. Ale když jsme je tam nechali volné, bylo vidět, že jsou to dobré střelkyně. Roli hraje také domácí prostředí, je to i otázka sportovní formy.

Přiznejte, kolik členů z týmu si přálo tuhle výhru k Ježíšku?

Myslím, že úplně všichni. Chceme konec roku zvládnout.

Utkání pro vás bylo důležité nejen proto, abyste si užili "vítězné" Vánoce, ale také z důvodu, že jste mohli udělat výrazný krok k postupu do vyřazovacích bojů. Máte už postup v tuto chvíli jistý?

Myslím, že máme postup jistý, ale výsledky ostatních zápasů neznáme, ještě jsme se nedostali k internetu. Ale nejsem úplně přítel počítání, neznamená to, že když už budeme mít jistý postup, nepůjdeme do zbývajících zápasů s cílem vyhrát.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme