Čáslavská sice chtěla na OH koukat v TV, ale do Londýna pojede

Skoro padesát let. Taková doba uplynula od chvíle, kdy byla gymnastická legenda Věra Čáslavská naposledy v Londýně. Letos se tam s největší pravděpodobností podívá znovu na letní olympiádu, kterou v minulosti sedmkrát vyhrála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - Věra Čáslavská | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

„Mám jet. Sice jsem se těšila, že uvidím všechno prostřednictvím televize, protože s tou stihnete opravdu všechno, protože smí všude. Kdežto účastníci, publikum, diváci a turisté nikoliv. Ale na pár dní tam pojedu. Těším se moc, doufám, že to bude nádherná olympiáda,“ prohlásila Věra Čáslavská poté, co si spolu s britskou velvyslankyní Sian McLeodovou prohlédla v Národním technickém muzeu model londýnského Olympijského parku.

Místopředseda Českého olympijského výboru František Dvořák jí na něm ukázal, kde bude česká výprava bydlet i nejdůležitější tamní sportoviště. Park je velký jako 357 fotbalových hřišť a vysázeno v něm bude přes 4 000 nových stromů a skoro půl milionu rostlin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věra Čáslavská se po ochutnávce v NTM chystá do Londýna na OH

„Park bude v krásném prostředí. Bude tam spousta zeleně. Atmosféra bývá na všech olympiádách nádherná. Angličané jsou sice trochu zdrženlivější v projevech, ale zase bych řekla gentlemani.“

Věra Čáslavská to v létě po téměř padesáti letech pozná znovu na vlastní kůži. Naposledy byla v britské metropoli v roce 1965 na mezinárodních gymnastických závodech. A na svůj sport si najde čas i letos.

Návrat ke kořenům gymnastiky

„Fandím jedné japonské gymnastce. Jmenuje se Tanaka Rie. Je to nádherná půvabná dívka, která už vypadá žensky. Je to návrat k ženskosti v tomto sportu. Už to není takový bleší cirkus, samé děti, ruce, nohy,“ usmívá se legenda českého olympismu, která by dále chtěla vidět ještě atletiku, veslování nebo cyklistiku a ideálně co nejvíc sportů s českým zastoupením. Ale jak to nakonec dopadne, to ještě sama neví.

„Zatím se mnou Milan Jirásek předseda ČOV nemluvil, protože teď je to hektické období. Finišují přípravy a všichni spěchají, aby to stihli. Před olympiádami je prostě hrozně moc práce.“ Což Věra Čáslavská, bývalá předsedkyně Českého olympijského výboru tuší velmi dobře. Tentokrát si užije největší sportovní svátek planety s mnohem klidnější myslí.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme