Časovka na TdF: všichni za své, a přece všichni proti jednomu

Je to jenom 33 kilometrů, ale ty mohou výrazně ovlivnit celkové pořadí letošní Tour de France. Cyklisté je totiž mezi Avranches a Mont Saint Michel ujedou jako časovku. A všichni se pokusí najet co nejvíce na dosavadního lídra Brita Chrise Frooma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome (ve žlutém) na trati 100. Tour de France | Zdroj: Reuters

Nejvíce by ho měl ohrozit Španěl Alberto Contador. Ten je zatím na šestém místě a ztrácí minutu a 51 sekund. Jízdu proti chronometru ovládá výborně, ale na tiskové konferenci o dni volna přesto mlžil.

„Bude to pro mě těžká časovka. Celá totiž vede po totální rovině. To je pro jiné jezdce, než jsem já. A samozřejmě jsem zvědavý i na Frooma. Ale časovka je pochopitelně jedním z mých cílů, takže do ní dám všechno,“ slibuje Alberto Contador.

Když se letos potkal v časovkách s Chrisem Froomem, pokaždé ze dvou soubojů prohrál. Frooma Contadorova prohlášení příliš netýrají a v reakci na ně prohlásil:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Tour de France se dnes pojede časovka, která může hodně napovědět o konečném pořadí

„Teď se nemůžu moc koukat na ostatní kluky. Jenom se musím soustředit na časovku a zajet ji nejlépe, jak mohu. A večer se podívám, jak se to projeví ve výsledcích,“ říkal po předchozí etapě oblečený do žlutého dresu, který mu jako lídrovi zvedá sebevědomí.

A pak jsou tu další, černí koně. Mezi ně musíme počítat i Romana Kreuzigera. Ten o dni volna na téma časovka řekl:

„Myslím, že když má člověk formu, ani tak nad tím nepřemýšlí. Tím, že tu nejsem na pořadí, tady neprožívám žádný stres.“

A záležet bude hodně i na týmové taktice. Kreuziger má v celkovém pořadí stejnou ztrátu na Frooma jako Contador. A je pátý, o příčku výše než kapitán jeho týmu. Jsou dvě varianty: buď pojede naplno - a tým může mít dva jezdce vysoko, nebo se třeba nevydat ze všech sil a šetřit je na pomoc lídrovi.

„I to je možné, to se rozhodneme v den časovky,“ pokrčil rameny jediný český jezdec na Tour de France.

V den časovky, tedy dnes. A v podvečer budou známy její výsledky. Mimochodem, jako předjezdec pojede dnešní časovku český hendikepovaný cyklista Jiří Ježek.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme