Část akcií Dostihového spolku Pardubice přejdou do rukou člověka napojeného na PPF

Firma Richarda Benýška odkoupila přes 22 procent akcií Dostihového spolku Pardubice. Nový vlastník získal celý podíl Martina Vokála, který disponoval 22,51 procenta. Nejen tuto transakci dnes na svém zasedání odsouhlasila valná hromada. Benýšek se letos stal už členem představenstva Dostihového spolku jako zástupce hlavního sponzora České pojišťovny, která patří do Kellnerova impéria PPF.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní tribuna Velké pardubické | Foto: Martin Mašek

Majitele změnilo také několik procent akcií bývalého ředitele Dostihového spolku Petra Pucandla, které koupil další akcionář Lubomír Motyčka. Majoritním vlastníkem společnosti však nadále zůstává město Pardubice, které drží 51,54 procenta akcií. Druhý největší podíl vlastní právě Benýškova firma Bělecký mlýn.

Hospodaření Dostihového spolku, který je pořadatelem Velké pardubické steeplechase, loni skončilo ztrátou asi 11 milionů korun. Z větší části ji způsobila rekonstrukce zanedbaného účetnictví. Spolek si nese z minulosti také kumulovanou ztrátu zhruba 20 milionů a letos odvrátil návrh na insolvenční řízení, který podal dřívější člen vedení Karel Šimána kvůli údajné pohledávce 191 000 korun.

Dostihový spolek maže dluhy

Společnost přijala řadu stabilizačních opatření a s hlavním věřitelem mají podepsaný splátkový kalendář. Na pardubickém závodišti letos spolek uspořádal deset dostihových dní. Nejvýznamnějším dostihem je Velká pardubická, jejíž dotace byla letos zvýšena z 4,5 na 4,8 milionu korun.

O provozování závodiště a pořádání nejslavnějšího dostihu projevil před rokem zájem legendární žokej Josef Váňa. Spolu s dalšími investory před časem předložil městu několik návrhů na pronájem závodiště a pořádání dostihů, radnice je však odmítla.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme