Část olympioniků se vrátila z Londýna. Byli mezi nimi i medailisté

První část výpravy s českými olympioniky už je v České republice. Na palubě armádního speciálu, který dosedl odpoledne na kbelské letiště, byli i bronzoví kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové bronzového čtyřkajaku (zleva) Jan Štěrba, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Daniel Havel | Foto: Vít Chalupa

Posádka čtyřkajaku na sebe po příletu strhla nejvíce pozornosti. Jan Štěrba popsal, jaké byly v Londýně tři dny oslav. „Ty oslavy probíhaly většinou v Českém domě s ostatními sportovci, kde se točila Plzeň, takže o to to bylo příjemnější.“

„Nebylo to nějak živelné, bylo to myslím v rámci pravidel slušného chování, takže to bylo v pohodě, teď nás ještě čekají nějaké povinnosti, co se týče tiskovek do médií. A máme domluvenou audienci u pana prezidenta, takže spíš takové oficiální a příjemné věci,“ říká Jan Štěrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přílet českých olympioniků na kbelské letiště sledoval Štěpán Pokorný

S kajakáři byli na palubě i basketbalistky, které na Hrách vypadli ve čtvrtfinále. Druhá část výpravy se třemi zlatými medailemi a jednou bronzovou přiletí v půl deváté večer.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme