Cavendish ukončil čekání na triumf na letošní Tour de France

Britský cyklista Mark Cavendish vyhrál pátou etapu letošní Tour de France. Průběžné pořadí dál vede Švýcar Fabian Cancellara. Kreuziger udržel průběžnou 16. příčku.

Mark Cavendish

Mark Cavendish | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Už šest kilometrů po startu ujela z pelotonu trojice José Ivan Guttiérez, Belgičan Jurgen van de Walle a Francouz Julien El Fares. Španěl dokonce v jednu chvíli vedl virtuální průběžné pořadí celé Tour, ale únik však nevydržel, tři kilometry před cílem je peloton dojel.

00:00 / 00:00

5.etapa Tour očima repotéra Tomáše Kohouta

Před cílem výborně pracovali členové stáje Columbia, kteří dokonale připravili pozici svému sputérovi Marku Cavendishovi a ten konečně na letošní Tour slaví etapové vítězství.

„Byl to těžký den, horký a dlouhý. Chtěli jsme se oprostit od tlaku. Nakonec kolo Bernyho Eisela trhalo asfalt a Mark Renshaw byl tak rychlý, že by mě od soupeřů vytáhl snad až do nebe. Nevzdávají se a teď to také neudělali,jsem opravdu šťastný,“ říkal v cíli Mark Cavendish.

Slova Marka Cavendishe v cíli 5.etapy

Roman Kreuziger dojel v hlavním poli na 47.místě a celkově mu patří stále 16.příčka. Žlutý trikot udržel Švýcar Cancellara.

Cyklistický závod Tour de France - 5. etapa: Épernay - Montargis (187,5 km):

1. Cavendish (Brit.) 4:30:50, 2. Ciolek (Něm.), 3. Boasson Hagen (Nor.), 4. Rojas (Šp.), 5. Hushovd (Nor.), 6. Turgot (Fr.), 7. McEwen (Austr.), 8. Petacchi (It.), 9. Mondory (Fr.), 10. Farrar (USA), ...47. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Cancellara (Švýc.) 22:59:45, 2. Thomas (Brit.) -23, 3. Evans (Austr.) -39, 4. Hesjedal (Kan.) -46, 5. Chavanel (Fr.) -1:01, 6. A. Schleck (Luc.) -1:09, 7. Hushovd -1:19, 8. Vinokurov (Kaz.) -1:31, 9. Contador (Šp.) -1:40, 10. Van den Broeck (Bel.) -1:42, ...16. Kreuziger -2:24.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít