Čeladná přivítá golfovou elitu i amatéry na Czech Open

Do Česka se opět po roce vrací golfové Czech Open. Jeho třetí ročník, kterého se zúčastní také šestnáct Čechů, odstartuje v Čeladné už zítra brzy ráno. Dnešek patřil tradičnímu předkrmu, kterým je turnaj PRO AM.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf resort Čeladná | Foto: CzechTourism

Jedině zde se mohou potkat najednou na hřišti profesionálové a amatérští golfisté. A tak se naskýtá vzácný obrázek, kdy se prochází mezi „bezejmennými hráči" např. Miguel Angel Jimenéz, Marek Eben, Sören Kieldsen anebo Jiří Bartoška.

Místy je ještě znát, že v Beskydech v posledních dnech docela dost pršelo a tak se před zítřejším startem oči výkonného ředitele turnaje Ondřeje Neruda stáčí často jinam než na skutečný celebrity flight.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná golfové Czech Open

„24 hodin před zahájením si přeji, aby bylo dobré počasí, což podle meteorologa, kterého tady máme z PGA, to vypadá, že se nakonec počasí umoudří.“

Podobně jako týmy ve formuli 1, nebo atletická ostravská Zlatá tretra, tak i seriál European PGA tour má svého meteorologa. Déšť sám o sobě ani tak moc nevadí. Kdo někdy viděl anebo sám hrál golf, ví, že pokud nepadají obrazně řečeno trakaře z nebe, hra se nepřerušuje. Problém nastává až v momentě, když by se přiblížila bouřka.

Nehraje se jen za bouřky

„Ve chvíli kdy je v nebesích proud, tak se hrát nemůže v okruhu 50 km, proto tady máme specialistu, který neustále mapuje situaci a v tu chvíli se může turnaj dočasně přerušit. Stejně tak pokud je opravdu silný déšť, pak se počká až přestane pršet a greeny se vyčistí,“ říká Ondřej Nerud.

Podle něj by ale něco takového pro nadcházející čtyři dny hrozit nemělo. Čeladná se tak může až do neděle směle honosit neoficiálním titulem hlavního evropského místa golfu.

„Celý televizní signál vysíláme do více jak 120 zemí světa. Loni jsme zaznamenali, že přes 450 milionů domácností, sledovalo turnaj v průběhu 4 dní,“ připomíná Ondřej Nerud, výkonný ředitel golfového Czech Open.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme