Češi asi ani letos v Čeladné cutem neprojdou

Popravčí na tři? Kat zní správná odpověď ve většině křížovek. Tradičním golfovým popravčím českých nadějí na Czech Open, které se koná v těchto dnech v Čeladné, bývá také kat, ale tento se píše CUT.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

golf | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Cut v golfu dělí tradičně zrno od plev. Ti , kteří se vejdou do limitu ran po úvodních dvou kolech pokračují do víkendových bojů, za což už získávají prize money. Naopak ti, kteří cutem neprojdou, můžou jet domů. Pro Čechy na Czech Open zatím platila vždy druhá varianta, i když např. loni Viktora Skalleho dělila od historického úspěchu jediná rána.

„Já na to vzpomínám velmi špatně do teďka a musím přiznat, že půl roku po tom turnaji jsem se s děsem budil v noci, protože se mi o tom ještě zdálo,“ říká Skalle, který si před rokem šanci na proklouznutí do finálových kol pokazil až na předposlední jamce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi asi ani letos v Čeladné cutem neprojdou

A mrzí ho to dodnes. Zvlášť, když tentokrát s výsledkem + 13 po úvodním kole může na nějaký úspěch zapomenout.

„Já jsem věděl, že se pohybuji někde na hraně toho cutu. Ne že by mi to někdo řekl, ale dokázal jsem si spočítat jestli je šance na cut nebo ne. Já jsem takové nervy nikdy neměl. Já jsem zpuchřel grip na putteru, který je skoro nový,“ usmívá se Skalle.

I letos v úvodním kole Češi opět plnili spíše spodní patra výsledkové listiny a tak z šestnáctky tuzemských hráčů mají reálnou šanci projít cutem víceméně jen dva z nich.

Konkrétně teprve patnáctiletý úřadující dorostenecký mistr republiky Šimon Zach, jenž zahrál ve čtvrtek překvapivě par a čeladenský Petr Gál junior. U jeho jména svítí výsledek +1, což by podle Jiřího Kordy mohla být právě hranice úspěchu a neúspěchu.

„Když se podívám na ty roky zpátky, tak bych tipoval ten cut okolo +1, +2. Tam vidím po těch dvou kolech cut,“ říká další z českých hráčů Jiří Korda.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme