Češi budou na paralympiádě reprezentovat v osmi sportech. Medaile chtějí alespoň ze čtyř

České barvy bude na zářijových paralympijských hrách v brazilském Riu reprezentovat minimálně šestatřicet sportovců. Nejvíce zastoupená bude lehká atletika, druhou nejpodstatnější část výpravy budou tvořit cyklisté. Celkem se Češi v Brazílii představí v osmi disciplínách, přičemž alespoň ze čtyř chtějí přivézt cenný kov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek | Foto: Pavel Petr

Atletika, cyklistika, plavání, boccia, lukostřelba, stolní tenis, jachting, paradrezura. V těchto sportech bude mít Česko zastoupení na paralympijských hrách.

Ve dvou budou mít Češi na hrách premiéru – v jezdectví a také v jachtingu, v němž bude reprezentovat Daniel Bína. Ten má o ambicích jasno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve dvou sportech budou mít Češi na hrách premiéru, a to v jezdectví a v jachtingu

„Medaili ztuha, ale řekněme, že první pětka šestka by byla fajn. Snažil jsem se dlouho, pracoval jsem na tom tvrdě. Ne sám, je to do značné míry i zásluha lidí kolem mě. Ti na tom pracovali také. Je to taková třešinka na dortu,“ usmál se Bína.

Po atletice tvoří druhou nejpočetnější část výpravy cyklisté. Nechybí mezi nimi ani čtveřice medailistů z Londýna – Tereza Diepoldová, David Vondráček, Jiří Bouška a také Jiří Ježek. Šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa je současně nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie.

„Vzhledem k úrazu i k tomu, že se trošku změnila konkurence, musím mít ambice nižší. Ani se nějak nesrovnávám se soupeři nebo s tím, jak bych chtěl dopadnout. Snažím se udělat maximum v přípravě tak, abych mohl být s výkonem spokojený. Pokud bude blízko medaile, budu moc rád,“ řekl Ježek.

Také v bazénu se objeví zkušení matadoři, jako Jan Povýšil nebo Běla Třebínová. A také Arnošt Petráček, který Riu vše podřídil.

„Riu jsem podřídil úplně všechno, i studium. Můj velký sen je první místo na 50 metrů znak. Je velká šance vyhrát, ale bude to hodně těžké. Druhým snem je dostat se do finále 50 metrů volným způsobem,“ přiznal Petráček.

Hodně vysoko míří rovněž lukostřelec David Drahonínský, který by mohl sbírku medailí také obohatit. „Nechci tipovat, ale byl bych rád, kdyby se nám podařilo získat medaili alespoň ve čtyřech sportech. Samozřejmě jich může být i více,“ přál by si šéf paralympijské výpravy Roman Suda.

Pavel Petr, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme