Češi chtějí ženským mistrovstvím světa opět posunout florbal dopředu

Poprvé v historii hostí Česká republika světový šampionát florbalistek. Pořadatelé z České florbalové unie ale žádnými nováčky nejsou. A sami na sebe kladou velké organizační nároky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal - ženský tým ČR pro domácí mistrovství světa 2013 | Foto: ČFbU

Před pěti lety Česká republika hostila mužský světový šampionát. Organizátoři turnajem, který vyvrcholil finálovými zápasy v pražské O2 Aréně, nasadili laťku hodně vysoko.

Tato skutečnost se odráží i v očekávání spojeném s letošním kláním. Vše musí být připraveno do nejmenšího detailu. Péče o jednotlivé celky je samozřejmostí, podobně jako starost o zástupce sdělovacích prostředků. Odpovídající servis musí najít také diváci.

„Minulé akce se nám extrémně povedly a proto cítím, že na Federaci se neřeší, jestli Češi šampionát organizačně zvládnou, ale jestli budou schopni ho posunout zase o nějaký krok dopředu jako v roce 2008, kdy byl šampionát přelomový nejenom pro český florbal,“ říká prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi chtějí ženským mistrovstvím světa opět posunout florbal dopředu

Mistrovství světa před pěti lety zasáhlo celou českou sportovní veřejnost. Poznamenalo i světový florbal. „I tím letošním brněnsko-ostravským šampionátem chceme nejenom bojovat o české sportovní fanoušky, ale chceme šířit slávu florbalu do světa,“ poznamenává Šuman.

A navíc dodává. „Protože těch televizních štábů, které se do Brna a Ostravy sjely, je tentokrát opravdu hodně. Tudíž víme, že naše role je opravdu důležitá.“

Za pět let, od posledního domácího šampionátu, florbal urazil velký kus cesty. Nemá ovšem v České republice takovou historii, jako jiná sportovní odvětví.

„Na rozdíl od některých sportů, které slaví už stoletá výročí, je florbal velice mladý sport. De facto v České republice má dvacetiletou tradici, a proto je každý rok stále vidět obrovský posun. A za těch pět let od minulého šampionátu udělal ten sport velký krok dopředu,“ konstatuje Filip Šuman.

Snaha o fanouškovský karneval

Podporu diváků ale florbal má. „Hrajeme v obrovských halách, ale jsme přesvědčeni, že fanoušci si do nich cestu najdou, atmosféra bude výborná.“

O vynikající atmosféře už se české florbalistky přesvědčily. Zatím v Brně, vyřazovací boje uvidí diváci od čtvrtka do neděle v ostravské ČEZ Aréně. Organizátoři se je snaží pozvat do hal nejen na špičkový florbal.

„Diváci můžou přijít do hal ještě lépe vybaveni. Chystáme se na fanouškovský karneval. Máme soutěže i o jednotlivé fanouškovské kostýmy,“ prozrazuje Šuman.

„Vrcholový sport je o zážitcích nejenom pro hráče na hřišti, ale někdy možná zejména v hledišti. Naším klíčovým prvkem, na který se chceme hodně soustředit, je právě atmosféra na zápasech,“ zdůrazňuje první muž českého florbalu Filip Šuman.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme