Češi na MS v curlingu do semifinále nepostoupili, zklamání však není na místě

Čeští curleři propásli historickou příležitost. Poprvé v dějinách se mohli kvalifikovat na olympiádu a také si na mistrovství světa zahrát o medaile. Na šampionátu v kanadské Victorii stačilo zvládnout poslední utkání základní části proti Švýcarům. Jenže tým kolem skipa Jiřího Snítila prohrál a skončil celkově osmý, což mu ani na letenky do Soči nestačilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skip Jiří Snítil při souboji o bronz s Dánskem. Mistrovství Evropy v curlingu | Zdroj: ČTK

„Upřímně řečeno, pokud by se podařilo kvalifikovat se přímo z tohoto turnaje na olympijské hry, bylo by to velké překvapení. Takže určitě nemůžeme mluvit o tom, že bychom byli hluboce zklamáni, nebo že bychom to považovali za něco, co český tým nezvládl,“ odmítá negativní vyznění turnaje předseda Českého svazu curlingu Karel Kubeška, který je s osmým místem naopak velice spokojený.

„Českému týmu patří plný kredit za výkon, který předvedl na mistrovství světa.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda českého svazu curlingu Karel Kubeška hodnotí účinkování českého týmu na mistrovství světa

Češi porazili domácí Kanaďany, kteří obhajují titul, i stříbrný tým z mistrovství Evropy Norsko. Celkově si připsali šest vítězství, což na světovém šampionátu nikdy nedokázali. Ale přeci jenom, stačila jedna výhra navíc a všechno mohlo být jinak.

„Samozřejmě, ta první reakce je určité zklamání, ale není oprávněné. Skutečně bychom to měli chápat jako dobrý signál pro prosincovou kvalifikaci.“

Na té se o poslední místa do Soči utkají jak čeští muži, tak ženy. Turnaj by měl hostit německý Füssen a představí se na něm všechny týmy, které si v posledních třech letech zahrály na mistrovství světa a zatím nemají jistou účast na olympiádě. Mezi ženami postoupí dvě reprezentace ze sedmi a mezi muži dvě z osmi. A šance českého mužského výběru nejsou podle Karla Kubešky vůbec malé.

„Náš tým, vedený kapitánem Jiřím Snítilem, je dnes rozhodně brán jako jeden z nejzkušenějších evropských týmů. Takže co se tohoto týče, tak bych dokonce neváhal tvrdit, že budeme patřit k favoritům. Na jedno z těch dvou míst bychom v kategorii mužů dosáhnout měli,“ dodává optimisticky šéf Českého svazu curlingu Karel Kubeška.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme