Češi v semifinále MS ve florbalu s Finskem šestkrát inkasovali

Českým florbalistům se nevydařilo semifinálové utkání mistrovství světa, když v Helsinkách podlehli domácímu Finsku vysoko 1:6. Přitom první polovina zápasu se českému týmu vydařila, když do devětadvacáté minuty vyhrával 1:0.

Florbal Finsko - ČR

Florbal Finsko - ČR | Foto: Česká florbalová unie

Skóre otevřel ve druhé minutě utkání Sladký. Favorizované Finy nastartovala až přesilová hra v polovině zápasu. Tiiru ji dokázal využít za jedinou sekundu a nekrytý Forten vzápětí výsledek otočil. Závěrečnou část už zcela ovládli obhájci světového zlata. Postupně se prosadili Järvi, Jussila, Kohonen a Tiiru.

00:00 / 00:00

Semifinálové utkání MS ve florbalu Finsko - ČR očima redaktora Radiožurnálu Pavla Petra.

"První polovina zápasu byla velmi dobrá, vedli jsme 1:0, ale neměli jsme více ze hry. Finové byli agresivnější, byli lepší na balónku i v pohybu. Nicméně naše defenziva pracovala první půlku zápasu velmi slušně. Ve druhé polovině se Finové začali prosazovat a jedním z hlavních důvodů byla naše horší fyzička. Domácí nás začali přečíslovat, měli více šancí, nás držel brankář, kterej byl skvělej. Naši obránci perfektně blokovali střely, ale třetí třetina byla hlavně o fyzičce," zhodnotil utkání asistent trenéra Jan Vavrečka.

Asistent trenéra Jan Vavrečka hodnotí semifinálové utkání s Finskem

Český tým tak čeká pouze boj o bronzové medaile. Ten se hraje v sobotu od 12:00 hod. a soupeřem českých florbalistů bude horší tým ze souboje Švédska se Švýcarskem.

Mistrovství světa florbalistů v Helsinkách - semifinále:
Finsko - Česká republika 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 29. Tiitu (Mika Kohonen), 32. Forsten (Järvi), 44. Järvi (Forsten), 45. Jussila (Vänttinen), 47. Mika Kohonen (Hyvärinen), 57. Tiitu (Mika Kohonen) - 2. Sladký (Tomašík). Rozhodčí: Grahn-Gustavsson, Rasbrink (oba Švéd.). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 12.008.
Finsko: Toivoniemi - Savolainen, Vehkaoja, Kivilehto, Bollström, Jussila, Väänänen, Toivonen - Hyvärinen, Mika Kohonen, Tiitu - Hänninen, Forsten, Järvi - Vänttinen, Kukkola, Johansson - Mikko Kohonen. Molainen. Trenéři: Petteri Nykky, Petri Kettunen a Jussi Jäntti.
Česká republika: Kafka - Chrápek, Jakůbek, Deutsch, Garčar, Jelínek, Brus, od 50. navíc Slaný - Sikora, Jendrišák, Zálesný - Ostřanský, Fridrich, Richter - Tomašík, Sladký, Skalík - od 32. navíc Šebek. Trenéři Tomáš Trnavský, Filip Vítek a Jan Vavrečka.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít