Češi ve francouzském Roubaix. Štybar si odvezl stříbro, basketbalisté doufají ve zlato

Už od roku 1896 se jezdí slavný cyklistický závod s cílem ve francouzském Roubaix. Do sportovní historie tohoto města se letos výrazně zapsali i Češi a neplatí to jen pro cyklistu Zdeňka Štybara, který tam letos smutnil, protože skončil těsně druhý. Aktuálně si tam ubytování pochvalují i čeští basketbalisté. Ti doufají, že jim město přinese na mistrovství Evropy ještě o kousek víc štěstí než Zdeňkovi Štybarovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští basketbalisté našli v Roubaix potřebný klid pro vyřazovací část ME | Foto: Michal Jurman

Hotelem, který leží jen pár metrů od náměstí s proslulou radnicí, se rozléhají pro Francii typické tóny. Čeští basketbalisté si po překvapivé výhře v osmifinále ME užívají patřičného klidu asi 20 minut jízdy od soutěžní haly a nálada je zde veselá.

To, že je Roubaix spojeno s cyklistikou český basketbalový tým nijak netrápí. Vlastně o tom jeho ani neví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve slavném závodě s cílem v Roubaix skončil letos cyklista Štybar druhý. Čeští basketbalisté doufají, že jim město přinese ještě o kousek víc štěstí na ME

„Nevím vůbec o tom, jsem překvapen; Nijak jsem to nezaznamenal, nikdo mě na přechodu na kole nesrazil, takže jsme si to ano nevšimli,“ berou Petr Benda s Pavlem Pumprlou cyklistickou historii svého aktuálního útočiště na evropském šampionátu se značným nadhledem.

Češi jsou jediným týmem, který v Roubaix sídlí, a s ubytováním to obecně vyhráli. Zatímco ostatní účastníci pobývají na výpadovkách u dálnic, oni mají veškerý servis a zázemí doslova u ruky.

Basketbalisté ČR to mají do historického centra Roubaix, co by kamenem dohodil | Foto: Michal Jurman

I z pozice ležmo tak může Luboš Bartoň úkolovat své okolí ohledně praní špinavého prádla. Po troše naléhání jsou basketbalisté přeci jen ochotni přijít na chuť i cyklistickému sedlu.

„Je tady taková malá místnost, kde jsou asi čtyři rotopedy a na ni hned navazuje malá sauna a malá pára,“ naznačuje Pavel Pumrpla, že i cyklistika v Roubaix bude nakonec docela příjemným zpestřením volna před středeční bitvou ve čtvrtfinále proti Srbsku.

Hotel Mercure v Roubaix, kde pobývají na ME čeští basketbalisté | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme