Češi získají na OH v Londýně osm medailí, předpovídá USA Today

Čeští sportovci vybojují na letních olympijských hrách v Londýně v létě příštího roku osm medailí. Alespoň si to myslí experti amerického listu USA Today. Podle nich získají Češi čtyři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý na olympijské trati | Foto: Jan Kaliba

Experti při svých odhadech tradičně vycházeli z výsledků vrcholných světových akcí jako je například mistrovství světa. Podle USA Today získají zlato skifař Ondřej Synek, oštěpařka Barbora Špotáková, biker Jaroslav Kulhavý a střelkyně Lenka Marušková.

Stříbro přisoudili experti z USA Today českým basketbalistkám, a to na základě loňského světového šampionátu v Česku, kde Češky prohrály až ve finále. Český tým se ale do Londýna ještě nekvalifikoval, v červnu ho čeká kvalifikační turnaj v Turecku. Kromě basketbalistek získají stříbro ještě skifařka Mirka Knapková, která prý prohraje s Běloruskou Karstenovou, a střelec David Kostelecký v trapu.

Bronzovou medaili by měl v Londýně vybojovat vodní slalomář Vavřinec Hradilek. Těsně za medailí prý zůstanou další slalomář Stanislav Ježek a moderní pětibojař David Svoboda. Pátí skončí atletka Zuzana Hejnová na 400 metrů překážek, judista Lukáš Krpálek a dvojsikf sester Antošových.

Naopak experti nevěří českým tenistům: Petra Kvitová i Tomáš Berdych skončí podle nich už ve čtvrtfinále. Zlato prý získá Dánka Caroline Wozniacká.

Předpovědi USA Today ale příliš nevycházejí. Před olympijskými hrami v Pekingu tipovali experti amerického listu pro Česko šest cenných kovů. Trefili se ale jen v případě zlata Barbory Špotákové a stříbra Ondřeje Synka.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme