Česká bikerka Nash dojela na mistrovství světa sedmá. Závod ovládla Norka Langvadová

České bikerce Kateřině Nash nevyšla medailová pozice na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě. Do cíle dorazila sedmá. Šampionát ovládla Norka Annika Langvadová, která dojela s náskokem přes jednu minutu před Američankou Leou Davisonovou. Třetí byla Kanaďanka Emily Battyová.

Česká bikerka Kateřina Nash dojela na mistrovství světa sedmá

Česká bikerka Kateřina Nash dojela na mistrovství světa sedmá | Foto: Jan Kodet

Kateřina Nash, která ve čtvrtek výrazně pomohla české štafetě k zisku medaile, zvládla úvod závodu, kdy se pohybovala ve vedoucí skupině.

„Je hrozně důležité být vepředu v zaváděcím kole, protože lidi začínají dělat chyby,“ řekla Nash. Následně se ale propadla a v cíli ztrácela na vedoucí Norku tři minuty a sedmatřicet sekund.

00:00 / 00:00

„Mně bylo jasné, že musím jet svoje tempo a člověk pozná, jak může jet,“ přiznala Kateřina Nash, že dnes na špičku neměla

I tak může být ale česká bikerka spokojená, protože se dostala mezi desítku nejlepších závodnic. Sedmá příčka je zatím jejím nejlepším umístěním na mistrovství světa, dosud skončila nejlépe dvanáctá v italském Val di Sole před osmi lety.

„Spokojenost, konečně jsem se dostala do desítky na mistrovství světa. Bylo to hrozně náročné. Kdyby byla trať klouzavější, asi by se mi to líbilo víc. Mně bylo jasné, že musím jet svoje tempo a člověk pozná, jak může jet,“ řekla Nash a poděkovala divákům i organizačnímu týmu. „Bylo to neskutečné. Musím všem opravdu poděkovat. Dav mě hnal dopředu.“

Vedoucí žena žebříčku Mezinárodní cyklistické unie a Světového poháru Annika Langvanová dojela do cíle s náskokem jedné minuty a dvanáct vteřin a ještě před cílem si plácla s několika fanoušky u trati.

O medaili přišla kvůli poruše zadního kola Polka Maja Wloszczowská, která musela kus trati běžet vedle kola. Oprava se podařila, ale to už před ní byla Davisonová i Battyová, které podlehla v závěrečném spurtu.

Mistrovství světa horských kol ovládla Norka Annika Langvadová | Foto: ČTK

„Ten pocit znám, takže přesně vím, co to znamená. Prostě je to sport stane se to spoustě lidem. Je to opravdu k naštvání a hrozně těžké, když pak člověk dojede do cíle. V tom je ale sport zajímavý a diváky baví, kdyby to bylo dané dopředu, tak by nikdo nechodil,“ okomentovala Nash smolný závěr polské závodnice.

Výsledky mistrovství světa na horských kolech (cross country):
Ženy elite: 1. Langvadová (Dán.) 1:30:13, 2. Davisonová (USA) -1:12, 3. Battyová (Kan.), 4. Wloszczowská (Pol.) obě -1:44, 5. Pendrelová (Kan.) -2:53, 6. Kalenťjevová (Rus.) -3:22, 7. Nash (ČR) -3:37, 8. Neffová (Švýc.) -3:59, 9. Spitzová (Něm.) -4:07, 10. Indergandová (Švýc.) -4:53, ...20. Štěpánová -8:27, 44. Škarnitzlová -1 kolo, Němcová (všechny ČR) nedokončila.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít