Česká olympijská nadace podpořila další mladé sportovce

Česká olympijská nadace podpořila další desítky dětí. Medailisté z her v Londýně a Vancouveru rozdělili finance sedmdesáti mladým sportovcům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirka Knapková dokázala na olympiádě zvítězit, i když byla zraněná | Foto: Jiří Hošek

V Centru pohybové medicíny na pražském Chodově se sešli prezident nadace, trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný nebo zlatá skifařka z Londýna Mirka Knapková.

Nechyběli stříbrný kajakář Vavřinec Hradilek, bronzový rychlostní kanoista Lukáš Trefil či běžec na lyžích Martin Koukal, který se štafetou vybojoval ve Vancouveru třetí místo.

Projekt Česká olympijská nadace vznikl loni v prosinci. Podporuje děti ve věku 6 až 18 let, kterým ve sportování brání nedostatek peněz.

Nadaci například podpořila i biatlonistka Veronika Vítková. Za každou trefenou položku při mistrovství světa dala 300,- korun. Na stejné bázi, ale za vstřelený gól, je podpora i ze strany národního týmu florbalistek. Nejlepší český šachista David Navara pak přispěje částkou 100,- Kč za každou partii, kterou do konce roku 2013 vyhraje.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme