Česká reprezentace má na OH dvě naděje ve skeetu

Střelci jsou pro Českou republiku na olympijských hrách většinou medailovou jistotou. Na střelnici to Čechům vždy alespoň jednou zacinká. V Londýně na takový okamžik zatím čekáme. Ale třeba to změní skeet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Tomeček v akci během soutěže ve skeetu | Zdroj: Reuters

Atraktivní střelecká disciplina, při které bolí přihlížející uši. Pořádné rány posílají teď v Londýně na letící terče, takzvané holuby, také dva čeští reprezentanti.

Jan Sychra je po prvním dni kvalifikace pátý a to by mu stačilo k postupu do finále. Jeho o 22 let mladší parťák z české reprezentace Jakub Tomeček byl o ránu horší a do finále má dál. Ve skeetu střílí ve dvou dnech kvalifikace každý závodník 125 ran a nejlepších šest borců jde do finále.

„Já se nechci zatěžovat nějakou matematikou a musím se zaměřit na to, co mám dělat. Nebudu teď zjišťovat, jak na tom jsem, a budu to počítat až zítra skončím a doufám, že to bude příjemné překvapení,“ nechce Jan Sychra vědět, jak na tom po prvním dni kvalifikace je.

Kvůli větru kazilii všichni, Sychra s Tomečkem mají ale názor na vítr odlišný

„Je to samozřejmě hodně ovlivněno větrem, lety holubů jsou nestandardní, a tak musí člověk dělat věci trochu jinak, než má naučené. Musí se lovit,“ uvádí Jan Sychra.

Oproti tomu Jakub Tomeček s větrem problémy neměl. „Ty terče relativně drží, takže tam vítr takovou roli nehraje. Tedy u mě, nevím jak ostatní.“

Trenér brokařů Jan Hůla má s větrem negativní zkušenosti. „Nejhorší je vítr, protože ty terče pak nedrží. Střílí se před terče a oni pak díky větru propadnou. Vítr, to je nepřítel brokové střelby.“

Po dnešních 75 ranách bude kvalifikace v úterý pokračovat dalšími padesáti a pak postoupí nejlepších šest střelců do finále.

Miroslav Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme