Česká republika má vítězku US Masters v Adventure golfu

Už ve třech letech okouzlil Olivii Prokopovou Adventure golf. Dnes sedmnáctiletá členka rakovnického Putt -golf clubu sbírá jeden triumf za druhým. Tím nejcennějším je bezesporu zelené sako určené pro vítěze US Masters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olivie Prokopová | Foto: archiv Olivie Prokopové

Příběh Olivie Prokopové začal skutečně ve třech letech. Ve správný okamžik se ocitla na správném místě.

„Manžel je sportovní redaktor, šel dělat rozhovor s Markem Špidrou, osminásobným mistrem a Olivia šla s ním. Když to tam viděla, tak si vzala hůlku a začala hrát. Přišli domů večer, druhý den zase chtěla jít a nakonec ji začal manžel začal pouštět samotnou. Tak to začalo,“ vzpomíná maminka Libuše.

Přehrát

00:00 / 00:00

S talentovanou Olivií Prokopovou mluvil Pavel Petr

Spolu s manželem sportování potomků věnují veškerý čas. Mladší Honza je navíc oporou kladenských hokejbalistů. Ale zpět k Olivii. Ve třech letech ještě nemůže člověk přemýšlet o tom, že se sportu bude věnovat na profesionální úrovni. Takové rozhodnutí přichází později.

„Když mi bylo 11, 12. tak už mi to docházelo, že by se tomu dalo věnovat. Každým rokem jsem se dostávala výš a výš mezi muži ‚profíky,‘ tak jsem věděla, že jednou můžu ty turnaje vyhrát,“ vzpomíná Olivie Prokopová.

Ano, slyšíte dobře. Turnaje jsou vypisovány pro společnou kategorii mužů a žen. Pojem Adventure golf si ovšem žádá vysvětlení. „Je to taková zmenšenina velkého golfu, jsou tam remízky, pískové bankry,“ říká Prokopová pokračuje.

„Trénuji každý den a mám tomu přizpůsobenou i střední školu. Musím trénovat každý den, abych byla tak vysoko, jak jsem. Vstávám v 6:30, udělám si rozcvičku, protáhnu se, pak je trénink a večer masáže, výklus a podobně,“ popisuje hvězda Adventure golfu Olivia Prokopová.

Olivie s prezidentem USPMGA Bobem Detwilerem | Foto: archiv Olivie Prokopové

Svůj vůbec první turnaj odehrála v roce 2001. To jí bylo šest let. Kdyby dnes měla rakovnická golfistka vypočítat všechny své úspěchy, asi by na nějaký už zapomněla. Ne však na ty z poslední doby.

Nejcennější je zelené sako

„Minulý rok jsem vyhrála US Open, což je druhý největší turnaj, pak mám pár vítězství z Czech Masters, letos jsem vyhrála Czech Open a byla třetí na US Open, což byl úspěch, protože jsem měla velké problémy s kolenem,“ říká Prokopová.

O nejcennější trofeji má ovšem jasno. Nakonec vybojovala jí nedávno. Na vrchol sezóny se ve Spojených státech připravovala celých šest týdnů.

„Nejcennější je určitě támhle to zelené sako, kterým se mi splnil sen. 14 let jsem dřela na to, abych vyhrála US Masters. Je to něco jako pro hokejisty Stanley Cup nebo pro tenisty Wimbledon.“

Přestože rodačka z Rakovníka vyhrála už prakticky vše, na co mohla jen pomyslet, ví, co v golfovém světě ještě chce dokázat.

„Chci vyhrávat každý zápas v sezóně a je tam jedna meta, že nikdo nikdy nevyhrál třikrát za sebou zelené sako. Stát se může cokoli, ale udělám pro to maximum,“ slíbila na závěr Olivia Prokopová.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme