Česká sledge hokejová liga prošla řadou změn. Nebude play-off a hrát ji budou i zahraniční týmy

Deset týmů, včetně dvou zahraničních a soutěž bez play-off, ale se závěrečným superfinále. Takové novinky nabídne nový ročník české sledge hokejové ligy. Její vítěz bude znám nejpozději 13. března 2016.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exhibiční utkání sledge hokejistů pod širým nebem Východ - Západ

Exhibiční utkání sledge hokejistů pod širým nebem Východ - Západ | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Do blížícího ročníku české sledge hokejové ligy se znovu zapojí Studénka, která v uplynulé sezóně hrála jen přípravné zápasy. Nově se do soutěže přihlásil Litvínov, startovat bude také slovenský Dolný Kubín a rakouský klub Vienna Warriors.

„Změny jsou určitě k lepšímu. Liga bude mezinárodní. Z deseti týmů jsou pro nás tři neznámé,“ chválí si změny pardubický Pavel Kubeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sledge hokejisté si od nového formátu ligové soutěže slibují větší prestiž

Každý s každým se utká dvakrát. Základní část se ale rozšíří z šesti na deset víkendů.

„Abychom odehráli stejný počet zápasů a dohráli ligu ještě před mistrovstvím Evropy, tak se muselo vyhodit play-off a vzniklo superfinále, kde hraje první s druhým a třetí se čtvrtým v jediném zápase o všechno,“ upřesňuje Pavel Kubeš.

Podstatné je, že rozšířená soutěž bude pro všechny náročná především na čas. Schéma funguje tak, že týmy tvoří dvojice, které se o každém soutěžním víkendu utkávají s jinou dvojící účastníků.

„Trochu víc se nacestujeme. Otevřeli jsme ligu Slovákům, Rakušanům a Němcům a nevím, jestli to pro český sledge hokej je dobře. Budeme se teď ostatním týmům okolo nás vystavovat ještě víc,“ domnívá se sparťanský gólman Michal Vápenka.

Liga bude plná reprezentantů

Na druhou stranu zvedne se konkurence. To může vítat především reprezentace. Po sestupu z A skupiny mistrovství světa ji v příštím roce čeká evropský šampionát.

„Zahraniční týmy českým klubům zvládnou víc než konkurovat. Budou to v podstatě reprezentační výběry. Co se týká Rakušanů, tak ti tam budou mít přes půl nároďáku. U Slováků to bude podobný. Necháme se překvapit, co ti kluci s námi udělají, nebo my s nimi,“ říká Michal Vápenka.

„Liga bude prestižnější a možná se dotáhnou i nějací sponzoři. Hokej bude na větší úrovni a přitáhne víc lidí. Vše se víc oživí,“ věří karlovarský Karel Wágner.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme