Česká štafeta stáhla manko z úvodu a na MS bikerů dojela třetí

Čeští cyklisté získali na mistrovství světa horských kol bronz ve štafetovém závodě cross-country. Čtveřice Kryštof Bogar, Jan Rajchart, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý ztratila v Norsku na vítěznou Francii necelou minutu. Od druhého Švýcarska dělilo české reprezentanty deset sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý je ve Světovém poháru horských kol 2011 velmi úspěšný | Foto: Michal Červený, www.mtbs.cz

České kvarteto se na medailové pozice probojovávalo postupně. Kryštof Bogar na úvodním úseku předával až jako patnáctý. Jeho pozici však ovlivnila i taktika několika týmů, které na první část postavily své nejlepší jezdce.

Stíhací jízdu zahájil už Jan Rajchart, do desítky se ale Češi dostali až po přispění Kateřiny Nash, a to na sedmé místo. Povedeným finišem, jenž pro český tým znamenal bronz, se pak předvedl olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Česká výprava je tak na tom již po druhém soutěžním dnu šampionátu lépe než loni, kdy z mistrovství světa v Jihoafrické republice odjela bez medaile.

Mistrovství světa horských kol v Hafjellu (Norsko):

Cross country:


Štafety (16,8 km):
1. Francie (Sarrou, Pigeon, Ferrandová-Prevotová, Marrote) 52:02, 2. Švýcarsko (Frischknecht, Colombo, Neffová, Schurter) -45, 3. ČR (Bogar, Rajchart, Nash, Kulhavý) -55, 4. USA -1:25, 5. Německo -1:31, 6. Austrálie -1:36.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme