Česká unie sportu pomáhá sportovištím zasaženým povodněmi

Voda se stala v minulých dnech nezvládnutelným soupeřem i pro mnohé sportovce. Těžko v tuto chvíli odhadnout, kolik tuzemských sportovišť bylo zničeno nebo poškozeno povodněmi. Je ale jasné, že bez těchto neradostných počtů se v příštích dnech a týdnech neobejdeme.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatopené dostihové závodiště v pražské Velké Chuchli.

Zatopené dostihové závodiště v pražské Velké Chuchli. | Zdroj: ČTK

„Česká unie sportu byla pověřena Českým olympijským výborem, aby shromáždila veškerá data, co se týče poškození sportovišť na území České republiky,“ připomíná tisková mluvčí České unie sportu, Lenka Angelika Tichá.

Ptáte se, k čemu potřebuje unie posbírat informace o škodách, které má na svědomí velká voda?

Přehrát

00:00 / 00:00

Tisková mluvčí České unie sportu hovoří o podpoře sportovišť zasažených povodněmi

„Abychom byli schopni poskytnout Českému olympijskému výboru a následně ministerstvu školství komplexní informaci o tom, jak to kde vypadá, abychom umožnili urychlení případných mimořádných dotací,“ říká Tichá.

Na webových stránkách Českého olympijského výboru a České unie sportu najde zájemce o takto nabízenou pomocnou ruku konkrétní pokyny, jak v dané chvíli postupovat. A kolik času má na to, aby dal o sobě vědět?

„S ministerstvem školství jsme se domluvili na tom, že do 1.7. budeme shromažďovat data. A ve finále budeme toho 1.7. schopni jim poskytnout komplexní údaje o tom, jaká sportoviště a do jaké míry byla poškozena.“

ČUS je připravena pomáhat i nadále

Někde už voda ustoupila natolik, že nastává čas pro neradostné sčítání povodňových škod. Jinde si provozovatelé sportovišť na tyto smutné chvíle budou muset ještě počkat. V každém případě jim jakákoliv nabídnutá pomoc může dodat špetku optimismu a chuti do života.

„My bychom chtěli sportovcům poděkovat za úsilí, které projevili v rámci povodňového nasazení, protože spousta z nich zachraňovala majetky sportovních sdružení, tělovýchovných jednot a sportovních klubů. Mnoho z nich vynášelo do noci z tělocvičen, ze sokoloven a z dalších budov zařízení, aby uchránili sportovní majetek před velkou vodou. V době, kdy opadne voda, budou se brodit po kolena v bahně a zjistí, do jaké míry byla ta sportoviště poškozena, tak potom možná budou rádi, že mají v zádech někoho, kdo jim může pomoci.“

A z toho vychází také Česká unie sportu.

„Jsme připraveni pomoci jak se statickými posudky, tak s nejrůznějšími legislativními záležitostmi, jednáními s pojišťovnami, které souvisí přímo tady s těmi věcmi povodňovými,“ dodává Lenka Angelika Tichá.

Aleš Procházka, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme